Počet nakazených za sobotu klesol o takmer polovicu, najviac pribudlo z Bratislavy a Michaloviec

  • Na Slovensku sa dokopy vyliečilo 2 148 pacientov
  • Laboratóriá za včerajší deň vykonali 1 723 testov
Bez názvu
SIU
  • Na Slovensku sa dokopy vyliečilo 2 148 pacientov
  • Laboratóriá za včerajší deň vykonali 1 723 testov

Testy v sobotu odhalili 40 ľudí nakazených novým koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Na Slovensku bolo včera pozitívne testovaných 40 ľudí. Pozitívne testovaných bolo v sobotu 28 mužov a 12 žien vo veku od 1 do 59 rokov v okresoch Bratislava (12), Michalovce (11), Trenčín (4), Piešťany (2), Nitra (2), Humenné (1), Košice (1), Malacky (1), Myjava (1), Považská Bystrica (1), Prešov (1), Trebišov (1), Trnava (1) a Vranov nad Topľou (1).

V nemocniciach je hospitalizovaných 61 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 41 ľudí. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú 4 ľudia, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú 3 pacienti.

Dobrou správou je, že ochorenie COVID-19 prekonalo oproti predchádzajúcemu dňu ďalších až 102 ľudí.  Spolu je tak na Slovensku vyliečených doteraz 2 147 osôb.

Celkový počet pozitívnych prípadov doteraz u nás je tak na čísle 3316. Počet potvrdených úmrtí je nezmenený – 33. Aktívnych prípadov je tak v našej krajine 1 175. Sumárny počet ukončených laboratórnych testov na ochorenie COVID-19 na Slovensku doteraz je 312 822.

7-dňový kĺzavý medián sa nachádza na čísle 80.

Kórea najviac ochorení od 7.marca

Juhokórejské úrady zaznamenali v nedeľu 397 prípadov ochorenia COVID-19, čo je najväčší denný prírastok od 7. marca. S odvolaním sa na údaje tamojšieho ministerstva zdravotníctva o tom informovala agentúra TASR s odvolaním sa na DPA.

Celkový počet infikovaných tak od začiatku pandémie dosiahol 17.399. V krajine za posledných desať dní prudko stúpol počet infikovaných. Za toto obdobie ich pribudlo viac ako 2600. Novému koronavírusu tam doteraz podľahlo 309 ľudí.

Od 6. mája, keď došlo k uvoľneniu opatrení týkajúcich sa fyzického odstupu osôb, evidovala Južná Kórea iba ojedinelý výskyt nových ohnísk nákazy.

Včera po prvý raz od januára, keď v krajine detegovali prvého infikovaného jedinca, hlásilo prípady nákazy novým druhom koronavírusu SARS-CoV-2 všetkých 17 regiónov, v ktorých rezort zdravotníctva zbiera údaje v súvislosti so šírením epidémie.

Juhokórejský premiér Čong Se-gjun uviedol, že v širšej oblasti hlavného mesta Soul, kde zaznamenali 138 nových prípadov nákazy, zvažuje vláda vynucovanie prísnejších opatrení týkajúcich sa dodržiavania vzájomného odstupu.

Po tom, ako došlo k alarmujúcemu nárastu prípadov koronavírusovej infekcie, zakázali úrady od uplynulej stredy v metropolitnej oblasti Soulu veľké verejné zhromaždenia, zatvorili kostoly, múzeá i nočné podniky.

 

Všetky interaktívne mapy s výskytom koronavírusu na Slovensku aj vo svete nájdeš TU >>

Zdroje: covid-19.nczi.sk, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech