Počet nových prípadov koronavírusu sa opäť priblížil ku stovke. Niektoré školy museli zatvoriť

  • V pondelok 7. septembra pribudlo na Slovensku 91 nových prípadov koronavírusu
  • Celkovo je na Slovensku 4 727 zachytených prípadov
  • Viaceré mestá zatvárajú školy a škôlky
AktualneSIU
  • V pondelok 7. septembra pribudlo na Slovensku 91 nových prípadov koronavírusu
  • Celkovo je na Slovensku 4 727 zachytených prípadov
  • Viaceré mestá zatvárajú školy a škôlky

V pondelok 7. septembra pribudlo na Slovensku 91 nových prípadov koronavírusu. Laboratóriá vyhodnotili 2 891 testov.

Celkovo je na Slovensku 4 727 zachytených prípadov. Počet vyliečených sa sa oproti predchádzajúcemu dňu zvýšil o 77, je ich 2 913. Úmrtí je aj naďalej 37.

Bratislava (31), Nitra (13), Tvrdošín (6), Humenné (3), Malacky (3), Púchov (3), Senec (3), Šaľa (3), Trnava (3), Michalovce (2), Pezinok (2), Prievidza (2), Ružomberok (2), Senica (2), Skalica (2), Trebišov (2), Banská Bystrica (1), Kysucké Nové Mesto (1), Liptovský Mikuláš (1), Nové Zámky (1), Považská Bystrica (1), Prešov (1), Vranov nad Topľou (1), Zvolen (1) a Žilina (1). Je medzi nimi 53 žien a 38 mužov, sú vo veku od 1 do 90 rokov.

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň hospitalizovaných 110 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 90 pacientov. Na JIS je 17 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 7 pacientov.

Kvôli koronavírusu museli viaceré školy a škôlky zatvoriť niektoré svoje triedy. Škôlka na Mládežníckej ulici v Púchove dočasne zatvorila tri triedy. V Starej Ľubovni však museli uzatvoriť dve školy po tom, čo sa vírus vyskytol u zamestnancov školy. V Bratislave zatvorili materskú školu na Haburskej, no pohotovosť majú aj ďalšie škoy. Žiaci aj učitelia musia dodržiavať prísne hygienické predpisy. V Trnave je dočasne zatvorených hneď niekoľko materských škôl a jedna základná škola.

Počet aktívnych prípadov od začiatku epidémie:
Denný prírastok prípadov od začiatku epidémie: 
Zdroj: korona.gov.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech