Počet obetí koronavírusu v Taliansku je pravdepodobne vyšší, ako uvádzajú štatistiky

  • Do dnešného dňa podľa oficiálnych štatistík zomrelo v Taliansku 13 155 ľudí, ktorí boli pozitívne testovaní na COVID - 19
  • Podľa miestnych odborníkov a úradníkov by však toto číslo mohlo byť oveľa vyššie
taliansko
Zdroj: Unsplash
  • Do dnešného dňa podľa oficiálnych štatistík zomrelo v Taliansku 13 155 ľudí, ktorí boli pozitívne testovaní na COVID - 19
  • Podľa miestnych odborníkov a úradníkov by však toto číslo mohlo byť oveľa vyššie

Taliansko je dnes krajinou, v ktorej bolo potvrdených najviac úmrtí pacientov s novým koronavírusom na svete. Podľa oficiálnych štatistík tam dodnes zomrelo 13 155 pacientov, no niektorí odborníci a miestni úradníci hovoria aj o oveľa vyšších číslach.

Je to najmä kvôli tomu, že množstvo pacientov, ktorí pravdepodobne vírusu podľahli nikdy neprišli do nemocnice a neboli otestovaní. Informuje o tom prestížny denník The Wall Street Journal vo svojej reportáži.

Obavy z toho, že číslo obetí je oveľa vyššie má aj sestrička z domova dôchodcov v meste Coccaglio, ktoré sa nachádza asi hodinu od Milána. Tá hovorí o tom, že toto zariadenie pre seniorov stratilo v marci viac ako tretinu svojich obyvateľov.

Žiadny z 24 ľudí, ktorí tam zomreli podľa jej slov nebol testovaní na nový koronavírus. Podobný prípad sa stal aj v ďalšom domove dôchodcov v meste Lodi, kde zomrelo 38 ľudí.

Ku týmto štatistikám sa vyjadril aj zástupca starostu mesta Coccagli, Eugenio Fossati. Ten pre Wall Street Journal tvrdí, že “je tu omnoho viac mŕtvych, ako je oficiálne vyhlásených. Určite to však nie je nejaká výčitka či obviňovanie. Ľudia zomreli a nikdy neboli testovaný pretože čas a zdroje testovacích setov sú obmedzené.”

Odborníci odhadujú, že počet nakazených môže byť niekoľko miliónov

Ako uvádza denník Daily Mail, tak niektorí odborníci tvrdia, že skutočný počet nakazených pacientov COVID – 19 by sa mohol hýbať v rozmedzí od niekoľkých stoviek tisíc až po 6 miliónov ľudí.

Správy o tom, že skutočné čísla sú oveľa vyššie podporila aj rodinná lekárka Eleonora Colombi so sídlom v Brescii, ktorá uviedla že ľudia, ktorí zomierajú mimo nemocníc a čakajú na liečbu nie sú testovaní na koronavírus.

“Nie je normálne, aby toľko ľudí zomieralo súčasne,” uviedla doktorka Colombi.

Vládne úrady hlásia znižujúci sa počet nových prípadov

Úrad civilnej ochrany Talianska len pred pár dňami na svojej oficiálnej tlačovej konferencii zverejnil, že počet nových prípadov je najnižší za dva týždne. Určitú stabilizáciu pripustil aj expert Svetovej zdravotníckej organizácie doktor Mike Ryan.

Zdroje: TheWallStreetJournal.som, DailyMail.co.uk, Worldometers.info

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech