Taliansko hlási najmenší počet nových nakazených pacientov za posledné dva týždne

  • Zdá sa, že prísne opatrenia, ktoré Taliansko zaviedlo začínajú prinášať svoje ovocie
  • Krajina ohlásila najnižší počet nových pacientov nakazených koronavírusom od 17. marca
Taliansko milano
Zdroj: Unsplash,
  • Zdá sa, že prísne opatrenia, ktoré Taliansko zaviedlo začínajú prinášať svoje ovocie
  • Krajina ohlásila najnižší počet nových pacientov nakazených koronavírusom od 17. marca

To, že pravdepodobne najúčinnejšou zbraňou proti pandémii koronavírusu sú prísne bezpečnostné opatrenia a čiastočné obmedzenie mobility, už potvrdzuje aj Taliansko. Krajina totiž ohlásila najmenší počet nových pacientov pozitívnych na COVID – 19 za posledné dva týždne. Informoval o tom známy portál Bloomberg.

Úrad civilnej ochrany Talianska zverejnil na pondelkovej tlačovej konferencii, že za posledných 24 hodín bolo pozitívne testovaných 4050 pacientov. Predchádzajúci deň to bolo 5217 pacientov.

Ako uviedol portál Daily Mail, tak ku týmto štatistikám sa vyjadril aj vedúci úradu civilnej ochrany Angelo Borelli, ktorý povedal, že za posledných 24 hodín sa úspešne zotavilo 1590 ľudí, čo je najviac od začiatku celej pandémie.

Určitú stabilizáciu v tejto najviac postihnutej krajine v Európe predpovedá aj expert Svetovej zdravotníckej organizácie doktor Mike Ryan, ktorý tvrdí, že situácia v Taliansku by sa mala pomaly začať stabilizovať, najmä vďaka tvrdým bezpečnostným opatreniam, ktoré vláda nariadila.

Štatistika úmrtí stále neklesá

Tých podľa informácií Úradu civilnej ochrany bolo 812. V Taliansku tak do dnešného dňa zomrelo 11 591 ľudí pozitívne testovaných na nový vírus COVID – 19, čo je najviac na celom svete.

Ako však pred niekoľkými dňami uviedlo v správe ministerstvo zdravotníctva, tak 99 percent pacientov, ktorí ochoreniu podľahli malo aj iné ochorenia.

Čítaj tu >> Približne 99 percent mŕtvych v Taliansku malo aj iné ochorenia.

Taliansko sa dočkalo veľkej pomoci ostatných krajín

Dôvodom, prečo sa situácia v Taliansku začína pomaly, ale isto zlepšovať je aj pomoc ostatných krajín, ako Nemecko, Čína, Kuba či Rusko, ktoré do krajiny poslali veľké množstvo zdravotníckeho materiálu.

Najväčším ohniskom nákazy sú v súčasnosti Spojené štáty americké

Najhoršia situácia ohľadom COVID – 19 je v súčasnosti v USA, kde hlásia dokopy 164 359 prípadov a ich počet stále narastá. Tým najväčším ohniskom nákazy je štát New York a hlavne mesto New York City, kde tomuto ochoreniu podľahlo už viac ako 1000 ľudí.

Zdroje: Bloomberg.com, DailyMail.co.uk, Worldometers.info

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech