Počítačové hry sú zlatá baňa. Slovenská firma Pixel Federation mieri k rekordným tržbám

  • Pixel Federation je jednou z najúspešnejších slovenských spoločností súčasnosti
  • Za trinásť rokov sa toto herné štúdio vypracovalo na firmu s vyše 200 zamestnancami
  • Jeho zakladateľ Šimon Šicko hodnotí valuáciu svojej firmy na úrovni 70 miliónov eur
bona
Facebook/ Šimon Šicko, Pixel Federation
  • Pixel Federation je jednou z najúspešnejších slovenských spoločností súčasnosti
  • Za trinásť rokov sa toto herné štúdio vypracovalo na firmu s vyše 200 zamestnancami
  • Jeho zakladateľ Šimon Šicko hodnotí valuáciu svojej firmy na úrovni 70 miliónov eur

Pi­xel Fe­de­ra­tion, ktorá sídli v bra­ti­slav­skom Di­gi­tal Parku, je na­jús­peš­nej­šou slo­ven­skou spo­loč­nos­ťou za­obe­ra­jú­cou sa vý­vo­jom hier. Ich 4 úspešné tituly hrá vo svete viac ako 80 miliónov ľudí a za posledných 13 rokov sa Pixel Federation dostala do zoznamu top 20-tich štúdií, ktoré vyvíjajú Facebook hry v regióne EMEA.

Toto progresívne vývojárske štúdio si všimol dokonca aj Financial Times, ktorý túto firmu zaradil medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v strednej a východnej Európe. 

Šimon Šicko: PIXEL FEDERATION má síce obrat 33 miliónov eur, no za úspešného sa nepovažujem (Rozhovor)

V uplynulom roku spoločnosť posilnila svoju pozíciu v segmente dopravných hier, úspešným uvedením pokračovania známej hry TrainStation, TrainStation 2. 

Po krátkom poklese príjmov v roku 2019, sa Pixel Federation vrátila späť ešte silnejšia. V Q1-Q2 2020 jej príjmy predstavovali 23 miliónov eur v porovnaní s 15 miliónmi eur v 1. až 2. štvrťrok 2019.   

Hráš hry od Pixel Federation?

Tieto čísla jasne nasvedčujú tomu, že spoločnosť nebude mať problém naplniť svoj finančný cieľ v rámci roka 2020 – sú ním tržby vo výške 39,4 miliónov eur. Už počas prvých šiestich mesiacov tohto roka sa spoločnosti podarilo naplniť svoju ambicióznu víziu na úctyhodných 58 %.

V 1. až 2. štvrťroku 2020 priniesla hernému štúdiu len samotná hra Diggy’s Adventure 10,6 milióna eur. Seaport v prvej polovici roka zabezpečil 4,67 milióna eur. Nezostávala ani  Trainstation 2, ktorá prekonala hranicu  4,72 milióna eur. V januári 2020 celkom nový titul TrainStation 2 takmer zdvojnásobil svoje príjmy v porovnaní s decembrom 2019. V máji dosiahol míľnik 1 milióna eur.

Posted by Pixel Federation on Monday, June 24, 2019

Nerastú však len prímy, ale aj tím. Za posledné roky sa Pixel Federation rozrástla a momentálne má 212 zamestnancov. Časť tímu aktuálne pracuje v novovzniknutom oddelení výskumu a vývoja, ktorého vznik nezastavila ani pandémia COVID-19. Táto novinka má zabezpečiť zrýchlenie spoločnosti na poli inovacií. Cieľom je objaviť hru, ktorá bude schopná vygenerovať príjem presahujúci 20 miliónov eur ročne.

Nezodpovedanou otázkou naďalej zostáva, kedy sa dočkáme pokračovania mimoriadne úspešného titulu s názvom Diggy’s Adventure, ktoré je v príprave už nejaký čas. Na základe pár uniknutých grafík sa však dá predpokladať, že hra bude v 3D grafike.

Pomoc Slovensku

Keď pandémia COVID-19 začiatkom marca zasiahla Slovensko, spoločnosť okamžite pre všetkých zamestnancov zaviedla home-office. Generálny riaditeľ Šimon Šicko sa navyše spojil so slovenskými odborníkmi v oblasti zdravotníctva, IT a mnohými dobrovoľníkmi. Stal sa totiž iniciátorom vzniku platformy, zameranej na priamu finančnú a materiálnu pomoc zdravotníckym zariadeniam. Jej názov je „Kto Pomôže Slovensku“.  

Celkovo sa platforme podarilo získať finančné prostriedky vo výške viac ako 1,3 milióna eur. Na záver možno len konštatovať, že aj napriek nepríjemnej globálnej pandémii bol rok 2020 pre Pixel Federation naozaj veľmi úspešným a my veríme, že to takto bude aj pokračovať.

Zdroj: Pixel Federation

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech