Počty prípadov koronavírusu v Rakúsku lámu všetky rekordy. Najhoršie je na tom Viedeň

  • Počet aktívnych prípadov v Rakúsku je najvyšší od marca tohto roka
  • Najhoršie je na tom Viedeň, denne pribúdajú desiatky prípadov
Viedeň, Rakúsko, letisko Schwechat
TAR/AP Photo/Ronald Zak
  • Počet aktívnych prípadov v Rakúsku je najvyšší od marca tohto roka
  • Najhoršie je na tom Viedeň, denne pribúdajú desiatky prípadov

Rakúsko zatiaľ nie je na zozname červených kajín, sicuácia s koronavírusom je tu však alarmujúca. Najhoršie je na tom región hlavného mesta, Viedne. Denne tu pribudne viac nových pozitívne testovaných, ako na celom Slovensku.

Po prvý raz od konca marca registruje Rakúsko v utorok znova viac ako 6 000 aktívnych prípadov nákazy novým koronavírusom. Za 24 hodín od pondelka v krajine pribudlo 764 novoinfikovaných, čím počet prípadov dosiahol 6194, vyplýva z údajov ministerstiev vnútra a zdravotníctva, o ktorých informovala agentúra APA.

Čoraz viac ľudí musia v Rakúsku podľa správy ošetrovať v nemocniciach. Kým v pondelok bolo hospitalizovaných 255 pacientov s ochorením Covid-19, v utorok to bolo už 293 ľudí, z nich 49 na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

Koronavírus: V pondelok pribudlo takmer 200 nových prípadov

Celkovo Rakúsko dosiaľ zaznamenalo 757 úmrtí v dôsledku nákazy novým koronavírusom a 34.305 pozitívnych výsledkov testov, pričom 27 354 ľudí sa uzdravilo.

Od začiatku epidémie vykonali v Rakúsku 1 364 508 testov PCR, z nich 13 100 výsledkov hlásili za posledných 24 hodín. Najviac novoinfikovaných registruje znova Viedeň (400), nasledovali spolkové krajiny Tirolsko (110) a Dolné Rakúsko (95).

V pondelok hlásilo Rakúsko 382 nových prípadov, z nich 163 vo Viedni. V nedeľu v krajine potvrdili 463 novoinfikovaných, z nich 149 v hlavnom meste, čo bol výrazný pokles oproti sobotňajším údajom – 869 novým prípadom, z ktorých rekordných 444 zaznamenala Viedeň.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech