Pod Tatrami sa stavia čarovná ekologická dedinka, aká tu ešte nebola

  • Domy budú postavené len z ekologických materiálov
  • Majitelia domov budú mať k dispozícii pozemky s rozlohou aspoň jeden hektár
  • Počas výstavby sa vysadí 20-tisíc stromov
collage
facebook.com/ Krasne sady
  • Domy budú postavené len z ekologických materiálov
  • Majitelia domov budú mať k dispozícii pozemky s rozlohou aspoň jeden hektár
  • Počas výstavby sa vysadí 20-tisíc stromov

Na otázku, čím je Slovensko výnimočné, by viacerí odpovedali, že svojou prírodou. Ak však chceme túto prírodu zachovať aj pre ďalšie generácie, musíme uvažovať ekologicky. S touto myšlienkou vznikol aj projekt Krásne Sady.

Ide o unikátny stavebný projekt pod Tatrami, ktorý nemá obdoby široko-ďaleko. Jeho výsledkom by mala byť ekologická dedinka s veľkými pozemkami na ploche približne sto hektárov. Celá dedinka spadá pod obec Mlynica a ľudia v nej budú mať dokonalé podmienky na život v harmónii s prírodou.

Minimálna veľkosť jedného pozemku je jeden hektár. Autori projektu túto obrovskú rozlohu odôvodnili nasledovne: „Takáto dostatočne veľká plocha jej majiteľovi umožní, aby jeho nový životný priestor spĺňal viacero funkcií. Aby okrem domu mal miesto aj na vytvorenie zeleninovej a bylinkovej záhrady, ovocného sadu, jazierka a malého lesíka.“

Celý projekt má za cieľ vybudovať dedinku v harmónii s prírodou. To ale vylučuje použitie bežných stavebných materiálov. Všetky domy v Krásnych Sadoch budú preto postavené z hliny, slamy či dreva. Nebudú chýbať ani stromy, ktorých sa má v okolí domov vysadiť asi 20-tisíc.

Domčeky by nemali slúžiť ako víkendové rekreačné chatky, ale ako trvalé bývanie. Stanú sa domovom pre ľudí, ktorí sa rozhodli žiť sebestačne a v blízkosti prírody. „Krásne Sady sú projektom pre všetkých, ktorí myslia dopredu – na budúcnosť svojich detí i na budúcnosť planéty,“ vyjadrili sa autori projektu o svojej cieľovej skupine.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech