Podľa rezortu obrany budú mať vojaci najlepšie podmienky v histórii, platy im stúpnu o niekoľko stoviek eur

  • Od 1. februára budú mať zvýšené platy v priemere až o 300 eur
  • Napríklad funkčná tarifa môže byť po novom navýšená až do výšky 50%
BeFunky-collage
TASR
  • Od 1. februára budú mať zvýšené platy v priemere až o 300 eur
  • Napríklad funkčná tarifa môže byť po novom navýšená až do výšky 50%

Podľa Ministerstva obrany SR sa vďaka súčasnému vedeniu môžu profesionálni vojaci tešiť na najlepšie podmienky v histórii. Od 1. februára budú mať totiž zvýšené platy v priemere až o 300 eur.

Od včerajšieho dňa tak končí platnosť starého zákona a funkčná tarifa môže byť po novom navýšená až do výšky 50%. „Príkladom je priemerný plat poručíka, ktorý sa zvýši z 1348 eur na takmer 1900 eur. Treba však pamätať na to, že pri 12 700 vojakoch to nebude u každého rovnako, ale v priemere to bude zhruba o 300 eur,“ uviedol generálny tajomník Služobného úradu Ministerstva obrany SR Ján Hoľko.

Viac čítaj TU>>Ako by vyzerala vojna medzi USA a Iránom? Skrytú stránku vojen predstavuje najmä biznis

Rezort obrany nešetril chválou na svoju adresu

Andrej Danko a minister obrany Peter Gajdoš na tlačovej konferencii uviedli, že veľký pokrok nastal aj v modernizácii, podpore domáceho obranného priemyslu a taktiež sa zlepšila aj starostlivosť o vojnových veteránov. „Ozbrojené sily majú aj najväčšiu dôveru spomedzi všetkých inštitúcií,“ dodali.

Predseda Národnej rady SR sa vyjadril aj k zrekonštruovaniu vojenských letísk, ktoré podľa neho nikdy nebudú zrekonštruované z peňazí Spojených štátov amerických.

OD DNEŠNÉHO DŇA MAJÚ VOJACI VYŠŠIE PLATY💶💶💶👍Profesionálni vojaci majú od dnešného dňa vďaka súčasnému vedeniu…

Gepostet von Ministerstvo obrany Slovenskej republiky am Freitag, 31. Januar 2020

 

„Ja chcem hrdé a silné Slovensko v Európskej únii, ktoré si zároveň plní svoje záväzky v obrannom pakte NATO. No aj po poslednej akcii v Iraku sa treba viac rozprávať a žiadny náš spojenec nemôže konať nad rámec záujmov kolektívnej bezpečnosti,“ dodal.

Minister obrany SR zase uviedol, že „nielen, že záväzok vynaložiť 2 percentá HDP na obranu dosiahneme pravdepodobne o dva roky skôr, ale zároveň sme výrazne zvýšili podiel peňazí, ktorý bol vynaložený na samotnú modernizáciu. V roku 2019 to bolo až viac ako 46 percent z nášho rozpočtu. A výrazný pokrok nastal aj v zabezpečení výstroje pre vojakov. Jednoducho, za nás hovoria skutky,“ zdôraznil.

👍NAJLEPŠIE PODMIENKY PRE VOJAKOV V HISTÓRII👍Príslušníci Ozbrojených síl SR sa môžu tešiť na najlepšie podmienky v…

Gepostet von Ministerstvo obrany Slovenskej republiky am Freitag, 31. Januar 2020

Zdroj: mosr.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech