Podnik s najširšou ponukou piva v hlavnom meste končí

  • Podnik, ktorý sídlil v bratislavskom nákupnom centre Eurovea, otvorili ešte pred dvoma rokmi
  • Práve lokalita je jedným z dôvodov, prečo sa majitelia rozhodli prevádzku zatvoriť
unsplash.com/TASR
  • Podnik, ktorý sídlil v bratislavskom nákupnom centre Eurovea, otvorili ešte pred dvoma rokmi
  • Práve lokalita je jedným z dôvodov, prečo sa majitelia rozhodli prevádzku zatvoriť

Jeden z najznámejších bratislavských podnikov, ktorý od roku 2017 ponúkal najväčší výber remeselného piva, na sociálnej sieti oznámil, že od dnešného dňa bude prevádzka Craft Beer Gallery zatvorená.

Podnik, ktorý sídlil v bratislavskom nákupnom centre Eurovea prišiel pred dvoma rokmi s ideou otvoriť najväčšiu piváreň na Slovensku s 33 druhmi zahraničných, ale aj slovenských remeselných pív. Tie sa v súčasnosti stávajú čoraz obľúbenejšími a neustále pribúdajú aj podniky, ktoré sa zameriavajú práve na remeselné pivá.

Finančné problémy a lukratívna lokalita

Kým spolumajiteľ Radoslav Valápka sa v roku 2017 pre Startitup vyjadril, že práve OC Eurovea je ideálne miesto, kde sa stretáva hneď niekoľko cieľových skupín, ktoré môžu reflektovať na ich ponuku, dnes je ich názor na túto lokalitu zrejme mierne odlišný.

Práve lokalita, ktorá sa považuje za veľmi lukratívnu, no na druhej strane aj drahú z oblasti nákladov na nájom, bola pravdepodobne jedným z dôvodov ukončenia prevádzky. Nepriamo to potvrdili aj samotní majitelia, ktorí sa podľa informácií portálu oPive.sk snažia nájsť na prevádzkovanie podniku nový priestor. Ak ho nenájdu, značka zrejme zanikne.

Kakaové bôby, vanilka a hennesy – to je Black Horny 14° stout z kočovného pivovaru LOKAL CRAFT BREWERY. Čapovaný, či vo fľaši, stále čierny a nadržaný ;)

Gepostet von Craft BEER Gallery am Donnerstag, 27. April 2017

Podľa Finstatu je na tom spoločnosť Beer Solution, ktorá prevádzkuje Craft Beer Gallery, finančne veľmi zle. Aj napriek tomu, že tržby za posledný rok predstavovali viac než 350-tisíc eur, v roku 2017 spoločnosť vykázala viac než 195-tisícové straty a podobne na tom boli aj vlani, kedy ich straty predstavovali približne 118-tisíc eur.

Zdroje: oPive.sk, CraftBeerGallery, Finstat

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK