Podporiť domácu produkciu nebolo nikdy dôležitejšie. Spraviť tak môžeš aj fľašou dobrého vína

  • Pandémia zasiahla aj slovenské vinohradníctvo a vinárov, ktorí hlásia krízu
  • Na výzvu o pomoc odpovedá slovenský projekt, ktorý predaj lokálneho vína dlhodobo podporuje
  • Wine Door Club je vínne predplatné, vďaka ktorému môže domácu produkciu podporiť každý
Wine Door Club - vinne predplatne-min
Wine Door Club
  • Pandémia zasiahla aj slovenské vinohradníctvo a vinárov, ktorí hlásia krízu
  • Na výzvu o pomoc odpovedá slovenský projekt, ktorý predaj lokálneho vína dlhodobo podporuje
  • Wine Door Club je vínne predplatné, vďaka ktorému môže domácu produkciu podporiť každý

O tom, že Slováci dokážu svojimi ideami smelo konkurovať zahraničným kolegom, už hádam nikto nepochybuje. Dokazujú to i v súčasnom období, ktoré je pre množstvo subjektov kritické, no na druhej strane otvára dvere k novým príležitostiam. Svoje o tom vie aj Juraj Kadlec, zakladateľ prvého slovenského vínneho predplatného Wine Door Club.

Vínna donášková služba Wine Door Club funguje na princípe vínnych boxov, vyskladaných z troch kvalitných vín vybraných someliérom. Tie sú potom v originálnom balení spoločne so zaujímavými informáciami o víne doručené zákazníkovi priamo k dverám. Prepracovaný servis je postavený na troch základných atribútoch, ktorými sú pohodlie pri online nákupe, profesionálny servis a podpora lokálnej produkcie.

zdroj: Wine Door Club

A práve pomoc slovenským podnikateľom je v tomto momente kľúčová. Pandémia koronavírusu sa už počas prvej vlny na Slovensku negatívne podpísala najmä v oblasti gastra. Ubytovacie zariadenia, reštaurácie, ale i vinárstva dostali ranu, z ktorej sa len ťažko stihli spamätať a už je tu druhá vlna, ktorá môže byť pre niektorých likvidačná.

Doteraz sme kupovali víno nesprávne. Títo Slováci prinášajú unikátne vínne predplatné so someliérskym servisom

Podporiť slovenských vinárov a vinohradníkov môžeme všetci

Slovenskí vinári a cech vinohradníkov a vinárov Slovenska (CVVS) vyzývajú slovenských spotrebiteľov, aby v tomto neľahkom období uprednostnili nákup domácich vín pred zahraničnými. K takejto podpore výrazne prispieva aj Wine Door Club, ktorý lokálnu produkciu podporuje už od začiatku vzniku projektu.

Vo víne sú Slováci veľkí lokálpatrioti a vieme, že chcú piť a objavovať domáce vína od menších aj väčších výrobcov. Veľmi radi podporujeme našu slovenskú výrobu a myslím, že aj o tom by mal byť biznis.“ vysvetľuje zakladateľ projektu Juraj Kadlec.

 „Každý náš box obsahuje minimálne jedno slovenské víno a ani v budúcnosti tomu nebude inak. Doposiaľ mohli naši členovia ochutnať vína z dielne vinárstva Chateau Rubáň, Frtus Winery, Víno Balažík, Magula, Karpatská Perla, Hacaj, Pivnica Čajkov, Repa Winery, Velkeer, Matyšák, Juraj Zápražný, Marvla Tindo, Vladimír Hronský, Mrva&Stanko, Šimák, Mátyás, Via Jur a Tajna Winery, dodáva Kadlec.

Kúpou domáceho vína nerobíš službu len nášmu vinohradníctvu, ale predovšetkým i sebe, pretože slovenské vína sa vďaka svojej výnimočnej chuti a kvalite nestratia ani vo svete. „Našou doménou sú najmä ružové vína, ktoré získavajú po celom svete prvé miesta na prestížnych súťažiach. Dovolím si povedať, že z hrozna, ktoré je vhodné do našich podmienok, vieme spraviť lepšie a kvalitnejšie víno ako v zahraničí.“ hovorí someliér zodpovedný za výber vín Erik Dorušinec.

Každý mesiac nové prekvapenie

Okrem prítomnosti jedného slovenského vína, sa Wine Door Club pýši aj svojou rozmanitosťou. Selekcia troch vín, ktoré someliér namieša podľa preferencie (biele, červené alebo mix) obsahuje vždy nové vína. Základnou myšlienkou je objavovanie nových chutí, ktoré sprostredkujú nezabudnuteľný zážitok zo srdca viníc.

Servis je postavený na profesionálnom výbere exkluzívnych vín, ktoré bežne v obchodoch nenájdeš. Vína, ktoré posielame našim členom, máme preddegustované, a preto vieme, že stoja za ochutnanie. Zároveň sa im snažíme ukázať moderné aj tradičné metódy výroby vína. Takto im chceme priblížiť rôznorodosť vínneho sveta.“ vysvetľuje someliér projektu.

zdroj: Wine Door Club

Príjemným plusom každého wineboxu sú aj pridané informácie, ktoré prezradia niečo o príbehu a pôvode daného vína, ako i odporúčania na servírovanie a vhodnú kombináciu s jedlom.  

Vyraziť si von na dobrú večeru či drink s priateľmi momentálne možné nie je, to však neznamená, že sa toho musíš úplne vzdať. Stačí zabudnúť na zaužívané stereotypy, objednať si jedlo domov a otvoriť si k nemu fľašu poctivého slovenského vína, o ktoré ako člen Wine Door Club mať núdzu určite nebudeš. Pretože iba tak môžeme prispieť k tomu, aby sme sa po pandémii mohli na naše obľúbené miesta spoločne opäť vrátiť.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech