Poďte so mnou, ak chcete žiť. Arnold Schwarzenegger vyzýva na očkovanie kultovou hláškou z Terminátora

  • Bývalá akčná hviezda Arnold Schwarzenegger dostal v stredu svoju prvú dávku vakcíny proti COVID-19
  • Herec vyzval ľudí, aby sa nechali zaočkovať, pričom citoval jednu z jeho najslávnejších hlášok z Terminátora
  • Vakcínu dostal ako jeden z prvých prominentov. Doteraz sa očkovali prevažne zdravotníci
  • V USA sa pokúšajú rozbehnúť očkovanie. Zo štadiónov a Disneylandov spravili očkovacie centrá
Terminátor
TASR/AP, Ahn Young-joon
  • Bývalá akčná hviezda Arnold Schwarzenegger dostal v stredu svoju prvú dávku vakcíny proti COVID-19
  • Herec vyzval ľudí, aby sa nechali zaočkovať, pričom citoval jednu z jeho najslávnejších hlášok z Terminátora
  • Vakcínu dostal ako jeden z prvých prominentov. Doteraz sa očkovali prevažne zdravotníci
  • V USA sa pokúšajú rozbehnúť očkovanie. Zo štadiónov a Disneylandov spravili očkovacie centrá

Bývalá akčná hviezda Arnold Schwarzenegger dostal v stredu svoju prvú dávku vakcíny proti COVID-19. Schwarzenegger, ktorý zastával aj funkciu guvernéra za štát Kalifornia sa zaradil medzi prvých obyvateľov Kalifornie vo veku 65 a starších, ktorí dostali vakcíny.

73-ročný herec zverejnil na sociálnych sieťach video, ktoré zachytáva jeho cestu na štadión Dodgers, kde sa nechal zaočkovať z auta.

„Dnes bol dobrý deň. Nikdy som nebol šťastnejší, keď som čakal v rade,“ uviedol Schwarzenegger v príspevku pod videom.

Ďalej vyzval ľudí, aby jeho príklad nasledovali a nechali sa zaočkovať, pričom citoval jednu z jeho najslávnejších hlášok vo filme Terminátor: „Ak máte nárok, pridajte sa ku mne a zaregistrujte sa, aby ste dostali svoju vakcínu. Poď so mnou, ak chceš žiť!“

Cinema Blend uvádza, že citát prvýkrát povedal Kyle Reese Sarah Connor, keď ju ohrozoval Schwarzeneggerov terminátor T-800. V pokračovaní Terminátor 2 sa, naopak, role vymenili a T-800 Connor ochraňoval.

Jeden z prvých prominentov 

Bývalý akčný herec je aktívny od začiatku pandémie, ľudí na sociálnych sieťach opakovane vyzýval na dodržiavanie epidemiologických opatrení. Herec navyše podporoval aj charitatívne akcie, ktoré majú pomôcť ľudom najviac zasiahnutých pandémiou.

CBS Denver uvádza, že herec je jedným z prvých prominentov, ktorí boli vakcínou proti koronavírusu zaočkovaní. Doteraz sa v Spojených štátoch očkovali prevažne zdravotníci. K vakcíne sa dostali aj niektorí politici. Dve dávky už dostal prezident Joe Biden.

 

Zaočkovaná je aj viceprezidentka Kamala Harris, predsedníčka Snemovne reprezentantov USA Nancy Pelosi alebo členka Snemovne za demokratov Alexandria Ocasio-Cortez (New York). Hviezda progresívneho krídla Cortez má len 31 rokov, preto jej mnohí kolegovia z Kongresu vyčítali, že mala dať prednosť starším. Politička sa bránila, že to spravila v rámci osvety, aby bojovala s dezinformáciami.

Schwarzenegger prirovnal dav útočiaci na Kapitol k nacistom a Trump je najhorší prezident v dejinách

Zo štadiónov a Disneylandov očkovacie centrá

V USA sa s očkovaním populácie rozširujú aj očkovacie centrá. Štadión Dodger, kde sa dal herec zaočkovať, bol prerobený z odberového miesta na očkovacie miesta. Podobné osudy postihli štadióny po celých Spojených štátoch, na veľkokapacitné očkovacie centrá sa premenili aj zábavné parky Disneyland.

Podľa údajov CNN obe dávky vakcíny doteraz dostalo 2,1 milióna ľudí. Aj USA zápasí s pomalým rozbehom očkovania. Problém zatiaľ nemajú s dávkami vakcín, ale skôr s ich distribúciou a využitím. Na začiatku januára pritom americké média zobrazovali zábery pred očkovacím centrom na Floride, kde ľudia pred očkovacím centrom trávili dlhé hodiny, aby sa dostali k vakcíne.

Joe Biden s novou administratívou chcú celý proces urýchliť. Pomocnú ruku im podala aj spoločnosť Amazon, ktorá tvrdí, že by vakcíny mohla distribuovať.

Podľa Worldometers sa v Spojených štátoch koronavírusom nakazilo už skoro 25 miliónov obyvateľov. Ochoreniu poľahlo 415-tisíc ľudí, čo je viac ako vo všetkých vojnách, v ktorých USA bojovali.

Celosvetovo sa koronavírusom nakazilo 97 miliónov ľudí, podľahli mu viac ako 2 milióny ľudí.

Zdroje: Cinema Blend, CBS Denver, CNN, Worldometers

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech