Podvodníci si požičiavali desiatky tisíc na luxusný tovar. Slovákom dlžia astronomické sumy

  • Manželia Bajzovci si požičiavali peniaze od ľudí s tým, že chcú investovať do kúpy a predaja luxusného tovaru
  • Dlh sa vyšplhal na približne 1 milión eur
Facebook/ Massimo Ristorante
  • Manželia Bajzovci si požičiavali peniaze od ľudí s tým, že chcú investovať do kúpy a predaja luxusného tovaru
  • Dlh sa vyšplhal na približne 1 milión eur

Ján a Diana Bajzovci mali ľudí oklamať o približne 1 milión eur. Od viacerých ľudí si požičali na nákup značkových kabeliek, no peniaze mnohým nevrátili.

Po tom, čo sme ich nahlásili polícii prostredníctvom nášho právnika, sme ich požiadali, aby nám vrátili peniaze predtým, ako budeme musieť uviesť ich mená s fotografiami, ale na toto všetko odpoveď bola, že čakáme peniaze od iných ľudí, aby ich mohli nám vrátiť,“ uviedol na sociálnej sieti Facebook jeden z poškodených. Majiteľ prémiovej talianskej reštaurácie v River Parku dodal, že nie je jediný.

O kurióznom prípade informoval portál Netky. Po zverejnení príbehu sa začali ozývať ďalší ľudia, od ktorých podvodníci vymámili peniaze.

Ozvali sa dalsi ludia.Tu uvádzam mená aj s fotografiou dvoch podvodníkov, Diana Bajzová a jej manžel Ján Bajza ktorí…

Posted by Massimo Ristorante on Saturday, January 1, 2022

Manželia sa na sociálnych sieťach pýšia fotografiami z luxusných dovoleniek. „Začalo to nevinnou komunikáciou, postupne začali lákať ľudí, či nechcú investovať do kúpy a následného predaja luxusného tovaru. Mali nakúpiť značkové kabelky, ktoré mali predať a vrátiť peniaze. Človek naletí, no peniaze už neuvidí,“ popísala ďalšia z poškodených.

Popierajú aj zmluvy o pôžičke

Dvojici venovala reportáž aj TV Markíza, ktorá uvádza, že manželom požičalo peniaze mnoho známych osobností, bankárov alebo podnikateľov. „Mňa sa to tiež týka, s Dianou sme boli kamarátky a spolužiačky zo školy. Požičala si odo mňa na zmluvu o pôžičke veľké množstvo peňazí. Aktuálne sa s ňou súdim a ešte má tú drzosť tvrdiť, že si nič nepožičala,“ vyjadrila sa ďalšia z poškodených. 

Nevšednosťou je, že manželia niektorým, od ktorých si požičali, peniaze vrátili. „Nejako to vyskladala. Z tej pyramídy. Keď niekoho ďalšieho okradla, tak inde vrátila,“ konštatuje ďalší Slovák. 

Zdroje: Facebook/ Massimo Ristorante, Netky, TV Markíza

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie