„Pohoda bola podvedená.“ Grape sa sťahuje do Trenčína, dobré vzťahy medzi festivalmi sa končia

  • To, že Grape zháňal nové miesto konania, nebolo žiadne tajomstvo
  • Prekvapením však je, že na nejaký čas bude jeho zastávkou práve Trenčín, ktorý je známy festivalom Pohoda
pjimage - 2021-12-03T120752.118
TASR/Martin Palkovič TASR/Radovan Stoklasa
  • To, že Grape zháňal nové miesto konania, nebolo žiadne tajomstvo
  • Prekvapením však je, že na nejaký čas bude jeho zastávkou práve Trenčín, ktorý je známy festivalom Pohoda

Len nedávno sme ťa informovali o krokoch, ktoré potvrdili organizátori festivalu Grape. Osud festivalu nebol známy veľmi dlhú dobu. Vedelo sa len, že festival na piešťanskom letisku končí. Organizátori museli hľadať nové miesto kvôli pravidelnej leteckej prevádzke. V roku 2019 sa Grape na tomto mieste konal poslednýkrát.

Riaditeľ festivalu Ján Trstenský uviedol, že nový areál hľadali dva roky. Hoci organizátori rokovali s viacerými mestami, konečné rozhodnutie vyslovilo Ministerstvo obrany, ktoré bolo ochotné prenajať letisko Sliač.

„To je momentálne v rekonštrukcii, a tak nám ponúklo letisko Trenčín, ktoré spadá taktiež do jeho pôsobnosti, za čo im patrí veľká vďaka,“ uviedol riaditeľ festivalu Ján Trstenský.

zdroj: archív Grape Festival

Dočasnou stanicou pre Grape festival tak bude letisko Trenčín. Tam by mal, pravdepodobne, pobudnúť nasledujúce dva ročníky. Z tlačovej správy ďalej vyplýva, že neskôr by už mal byť k dispozícii nový areál pripravovaný pri Trnave.

Najjednoduchšie riešenie

Na výber organizátorov festivalu Grape zareagovali aj organizátori festivalu Pohoda, ktorý sa koná práve na letisku v Trenčíne. V príspevku na sociálnej sieti stojí, že Grape si nevybral jediné možné riešenie, ale to najjednoduchšie. 

VYHLÁSENIE POHODY K SŤAHOVANIU FESTIVALU GRAPE NA TRENČIANSKE LETISKO„Prvého decembra vyšla oficiálna správa o…

Posted by Pohoda Festival on Friday, December 3, 2021

„Nevieme, ako si predstavujú Ján Trstenský, Juraj Podmanický a Peter Slameň prípadnú spoluprácu s Pohodou, keď ešte pred príchodom do Trenčína Pohodu podviedli,“ píše sa v stanovisku.

Tvrdia, že dôležitou súčasťou scény sú vzájomná súdržnosť a dôvera a Grape tieto princípy porušil. Kvôli tomu sa od neho Pohoda dištancuje. 

Organizátori festivalu Grape sa pre Trenčín dohodli aj napriek tomu, že pred rokom sa vyjadrili, že sa rozhodnú pre iné mesto. „Vzhľadom na osobné i profesionálne vzťahy so všetkými troma sme nemali dôvod pochybovať, že svoj sľub dodržia,“ píšu organizátori Pohody.

Zdroj: facebook

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie