Pohyb a príležitosti v startupovom svete strednej a východnej Európy za Október

  • Rozhodol som sa spísať zaujímavé novinky a ponuky na akvizíciu startupov v strednej a východnej Európe(CEE) z mesiaca október. Jedná sa o dobré príležitosti a startupy, ktoré majú omnoho nižšiu valuáciu ako tie z USA. Veľkými investormi z Ameriky a západnej Európy ostávajú tieto príležitosti často nepovšimnuté.
image_1447234294.jpeg
  • Rozhodol som sa spísať zaujímavé novinky a ponuky na akvizíciu startupov v strednej a východnej Európe(CEE) z mesiaca október. Jedná sa o dobré príležitosti a startupy, ktoré majú omnoho nižšiu valuáciu ako tie z USA. Veľkými investormi z Ameriky a západnej Európy ostávajú tieto príležitosti často nepovšimnuté.

 

Juhoafrická mediálna spoločnosť Naspers oznámila kúpu akcií lídra online inzercie v Rusku Avito a stala sa najväčším držitelom akcií spoločnosti. Naspers investovala do ruskej platformy už v roku 2013. Spoločnosť odvtedy narástla a expandovala do nových oblastí inzercie.

 

 

Estónsky startup Funderbeam, ponúkajúci prieskum investorov a startupov za predplatné získal 655 tisíc eur od angel investorov a 3TS Capital Partners. Ich celková výšku financovania si tak posunuli už na 1,75 milióna €. Jedná sa o finálne kolo seed financovania startupu. Funderbeam sa tiež zúčastnil a bol jedným zo startupov, ktoré sa prezentovali na tohtoročnej konferencii EU-Startups.

 

Ruský VC fond Maxfield Capital investoval 300 tisíc libier do britského startupu s nehnuteľnosťami eMoov, ktorý v minulosti vyzbieral 2,6 milióna libier na crowdfundingovej platforme Crowdcube. Jedná sa o rekordnú sumu, ktorá bola na platforme ponúkajúcej podiel v spoločnosti investovaná do projektu v tejto sfére. Celkovo 795 investorov medzi ktorými sa našli napríklad VC Episode 1 Ventures, Startive Ventures alebo startup akcelerátor Seedcamp, posunulo výšku investícií cez cieľovú hranicu 1 milión libier. eMoov bol založený iba v roku 2010, ale tvrdí, že patrí medzi najúspešnejšie online realitné kancelárie. Nehnuteľnosti ponúka za poplatok 595 libier + dane a dodnes uskutočnila vyše 4500 obchodov.

 

 

Český startup VersionPress získal investíciu vo výške 400 tisíc dolárov od pražského Credo Ventures. Startup rozširuje funkcionalitu platformy WordPress o univerzálnu backup funkcionalitu založenú na Git-e. Ich rozšírením bude vedieť administrátor stránky odstrániť zmenu v kóde, databáze alebo ľubovoľnej inej časti WordPressu.

 

Litva je síce malou krajinou vo východnej Európe ale v startupovom svete dala o sebe vedieť. Veľké mená ako Vinted, Pixelmator alebo GetJar raisli už teraz viac peňazí, ako priemerný človek zarobí za celý život. Svetové médiá majú navyše startupy v obľube, čo je pre Litvu veľký bonus. Startupový blog ArcticStartup predstavuje mnoho startupov s potenciálom jednotkami na domácej pôde a s veľkou šancou získajú obrovské investície.

 

Ruský miliardár Alisher Ushmanov investoval „100 miliónov a viac“ dolárov do populárnej domácej e-sports platformy Virtus.pro. „Virtus využije investíciu na organizáciu turnajov, podporu nových hier, marketing, mediálnu komunikáciu a vybudovanie nových e-sports arén,“ tvrdí spolumajiteľ spoločnosti Anton Cherepennikov.

 

Článok bol pôvodne publikoaný na www.eu-startups.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech