Polestar predstavuje koncept elektrického sedanu, ktorý využíva materiál z recyklovaných PET fliaš

  • Polestar predstavila koncept svojho nového sedanu na elektrický pohon
  • Koncept auta dostal názov Polestar Precept a vôbec prvýkrát bude oficiálne predstavený na autosalóne v Ženeve
Polestar.com
  • Polestar predstavila koncept svojho nového sedanu na elektrický pohon
  • Koncept auta dostal názov Polestar Precept a vôbec prvýkrát bude oficiálne predstavený na autosalóne v Ženeve

Značka Polestar predstavila nový koncept Precept, ako víziu a jasný smer budúceho smerovania značky. Toto auto má vyjadriť najmä realizáciu nových nápadov a udržateľných interiérových materiálov. Takto sa o novom Polestar Precept vyjadrila samotná značka na svojom webe

Čo je Polestar?

Je dosť možné, že o značke Polestar počuješ vôbec prvýkrát. Pre nadšencov elektromobilov je však určite známejšia. V jednoduchosti ide o značku, ktorá vyrába elektrické autá v kombinácii solídneho výkonu s najmodernejšími technológiami.

zdroj: Polestar.com

Polestar bol založený v roku 2017 a v súčasnosti má na svojom konte dva elektromobily. Ide o hybrid Polestar 1 a čistý elektromobil Polestar 2. Do rodiny by sa čoskoro malo pridať aj elektrické SUV s názvom Polestar 3. 

Značku má v súčasnosti vo svojom portfóliu automobilový koncern Volvo Car Group. 

Polestar Precept

Názov Precept bol zvolený kvôli tomu, aby zvýraznil úlohu samotnej značky, ako súčasného výrobcu elektromobilov. Polestar Precept má jasne určovať filozofiu celej značky, ktorá stojí na troch pevných hodnotách – čistom dizajne, progresívnych riešeniach a silnom výkone. 

zdroj: Polestar.com

No a Polestar Precept presne taký je. Jednoduchý, minimalistický dizajn auta s rázvorom dlhým 3,1 metra, v ktorom sa nachádza veľká batéria. Tá poskytuje sedanu nízku a elegantnú siluetu, ktorá zvýrazňuje najmä predok a zadok auta. 

Klasickú prednú mriežku by si na tomto aute hľadal márne. Nahradila ju Polestar SmartZone. V podstate ide o súbor bezpečnostných technológií, senzorov a asistenčných funkcií. 

Zbohom dali aj klasickým bočným zrkadlám, ktoré sú nahradené kamerovými jednotkami, ktoré následne premietajú obraz do digitálnej obrazovky nachádzajúcej sa vnútri auta. 

Chce šetriť životné prostredie

Značka pri výrobe svojich áut mimoriadne dbá aj na dopad na životné prostredie. Preto sa rozhodla začať spolupracovať s expertmi, ktorí pomáhajú vo vývoji nových dostupnejších technológií a trvalo udržateľnejších materiálov. 

V Precepte má byť použitý nový interiérový materiál od spoločnosti Bcomp, ktorý oproti iným klasickým materiálom zanecháva až o 80 percent menej plastového odpadu. Taktiež je o 50 percent ľahší ako ostatné konvenčné materiály. 

zdroj: Polestar.com

Povrch sedadiel je vyrobený z materiálov, ktoré nezaťažujú životné prostredie. Ide o 3D materiál z recyklovaných PET fľaší. Opierky na hlavu sú zas vyrobené z recyklovaneho korku. 

Testuje integráciu operačného systému Android Automotive

Táto automobilka sa chce stať vôbec prvou spoločnosťou, ktorá bude dodávať autá už so zabudovaným operačným systémom Android Automotive od Google. Tento operačný systém má byť modernejšou a rozšírenejšou verziou pôvodného Android Auto, ktorý sme mohli nájsť napríklad v modeli Polestar 2. 

Novinky na autosalóne v Ženeve

Zdá sa teda, že tohtoročný autosalón v Ženeve, bude plný nových hybridov a elektromobilov. Okrem samotného Polestar Precept sa totiž svojej premiéry dočká aj nový Touareg R či očakávaná Škoda Octavia RS iV.

Zdroje: polestar.com, theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech