Poliačikov biznis živorí: Špeciálne deky na dračku nejdú. Do leta môžeme prísť o predajňu

  • Martin Poliačik s manželkou rozbehli biznis so záťažovými prikrývkami
  • Po novom exposlanec hovorí o mínusových číslach a mizerných predajoch
Martin Poliačik
TASR/Jakub Kotian, FB/Zoras
  • Martin Poliačik s manželkou rozbehli biznis so záťažovými prikrývkami
  • Po novom exposlanec hovorí o mínusových číslach a mizerných predajoch

Martinovi Poliačikovi v roku 2020 nevyšli parlamentné voľby s Progresívnym Slovenskom a po novom sa mu nedarí ani v biznise.

Po tom, čo sa mu zatvorili pred nosom parlamentné brány, skúsil šťastie v podnikaní. Spolu s manželkou Hanou sa rozhodli preraziť s „obchodom s kvalitným spánkom“, teda tzv. záťažovými prikrývkami. Po nádejnom rozjazde sa ale podnikateľské plány Poliačikovcov zrazili s tvrdou realitou.

Firma Zoras, s. r. o., podľa registra Finstat uzrela svetlo podnikateľského sveta v júni v roku 2020. Podľa Obchodného registra je konateľom Martin Poliačk a v eseročke figuruje ako spoločník s manželkou a švagrom Miroslavom Vojvodíkom.

Ak by ťa zaujímali finančné výsledky Zorasu, na Finstate je informácií poskromne, no faktom je, že rodinnému kšeftu Poliačikovcov sa v poslednom čase vôbec nedarí.

Ustrnutí zákazníci

Exposlanec a člen Progresívneho Slovenska pre Startitup prezradil, s akými krušnými chvíľami si v biznise prechádza. Zoras je brand, ktorý pod jednou strechou klientom prináša jednotlivé produkty, ktoré ti majú podľa biznisplánu Poliačikovcov zaručiť čo najlepší spánok.

Na slovenskom trhu sa tak snažili preraziť napríklad s trendom tzv. záťažových prikrývok, ktoré majú spáčom priniesť pohodový spánok. 

Martin a Hana Poliačikovci
zdroj: FB/Martin Poliačik

Poliačik nám prezradil, že pandémia síce bola pre „kšeft“ ťažké obdobie, no podľa neho tá naozajstná kríza pre rodinný podnik prišla až s ruskou inváziou na Ukrajinu. „Celý trh je veľmi unavený a ľudia sa pri nákupoch správajú neštandardne,“ opísal Poliačik, čo malo spôsobiť úpadok biznisu.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá