Polícia predstavuje kreslených zlodejov. Každý má meno a inú farbu. Spoločné majú však jedno: chcú ťa okradnúť

  • Preventívnu kampaň sprevádzajú farbené hravé postavičky, ktoré vyzerajú milo len na oko
  • Každá z nich má vlastné meno, iný charakter a iný spôsob ako ťa okradnúť
  • Polícia Slovenskej republiky je lídrom v kvalite, kvantite a celkovom zásahu na sociálnych sieťach
polícia
FB Polícia Slovenskej republiky
  • Preventívnu kampaň sprevádzajú farbené hravé postavičky, ktoré vyzerajú milo len na oko
  • Každá z nich má vlastné meno, iný charakter a iný spôsob ako ťa okradnúť
  • Polícia Slovenskej republiky je lídrom v kvalite, kvantite a celkovom zásahu na sociálnych sieťach

Polícia Slovenskej republiky je na Facebooku aktívna. Patrí medzi jednu z najsledovanejších štátnych inštitúcií na sociálnych sieťach v Európe v prepočte na počet obyvateľov.

Na základe komunikácie s občanmi im bola viackrát zaslaná pomoc vo forme mobilných hliadok, dolapili aj nie jedného zlodeja. Súčasťou komunikácie sociálnych sieťach sú aj preventívne kampane. Policajný zbor kontinuálne informuje verejnosť o všetkých témach súvisiacich s koronavírusom prostredníctvom svojich stránok na Facebooku a Instagrame.

Polícia SR je v vo všeobecnosti lídrom v kvalite, kvantite a celkovom zásahu na sociálnych sieťach ohľadom informovania verejnosti o pandémii v Slovenskej republike, za čo získala minulý rok aj nomináciu v ankete Sow Social Awards Slovakia v kategórii „Best Community Page“.

ZOZNÁMTE SA: TOTO JE ⚠STRKAČ⚠, DÁVAJTE SI NA NEHO POZOR!Prinášame vám novú medzinárodnú preventívnu kampaň zameranú na…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Wednesday, March 31, 2021

Stop vreckovým zlodejom

Facebook polície sleduje viac ako 426-tisíc a na Instagrame má viac ako 224-tisíc followerov. Po úspešných preventívnych kampaniach ako Nezabudni na mňa v aute či Podvodník mňa neokradneš prichádza s ďalšou s názvom Stop vreckovým zlodejom.

S príchodom veľkonočných sviatkov obvykle prichádzalo k zvýšenému počtu krádeží na železničných staniciach. Policajný zbor v spolupráci so preto so Železnicami Slovenskej republiky (ŽSR) pred pár dňami spustil svoju novú kampaň. Ide o slovenskú verziu celoeurópskej kampane Stop pickpockets.

ZOZNÁMTE SA: TOTO JE ⚠BLOKOVAČ⚠, DÁVAJTE SI NA NEHO POZOR!Prinášame vám novú medzinárodnú preventívnu kampaň zameranú…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Tuesday, March 30, 2021

Najúčinnejšou prevenciou je obozretnosť

Hlavnou myšlienkou kampane je zvýšenie povedomia verejnosti o metódach tzv. vreckových zlodejov, ktorí využívajú rôzne triky na páchanie tejto protispoločenskej činnosti, a tým prispieť k jej predchádzaniu. Polícia na sociálnej sieti informuje, že jednotné logo kampane, ktoré sa nachádza na rôznych materiáloch kampane, bude rozšírené nielen v online priestore, ale aj v priestoroch železničných staníc v rôznych európskych krajinách a bude tak cestujúcim pripomínať podstatu kampane.

 „Vreckoví zlodeji sú, bohužiaľ, od nepamäti súčasťou železničnej dopravy. Policajný zbor sa tomuto problému venuje na dennej báze, avšak najúčinnejšou prevenciou je obozretnosť od samotných cestujúcich. Vreckoví zlodeji sa snažia vymýšľať rôzne techniky klamstiev, ktorými svoju obeť zmanipulujú a poľahky sa tak dostanú k hotovosti alebo k iným cennostiam,“ povedal viceprezident Policajného zboru generál Róbert Bozalka.

Generálny riaditeľ ŽSR Miloslav Havrila dodáva, že k infraštruktúre ŽSR patria aj budovy železničných staníc a nástupištia, kde prichádza ku krádežiam. „Táto preventívna kampaň upozorňuje cestujúcu verejnosť na potenciálne nebezpečenstvo hravou formou, ktorá je dobre zapamätateľná.“

Farebné postavičky

Kampaň sprevádzajú farbené hravé postavičky, ktoré však vyzerajú milo len na oko. Všetky totiž páchajú vreckové krádeže. Majú aj vlastné mená: Vyklopkávač, Blokovač, Strkač, Turista, Rozdávač a Nešika. Každá z nich má iný charakter a iný spôsob ako ťa okradnúť.

ŠTARTUJEME NOVÚ PREVENTÍVNU KAMPAŇ: STOP VRECKOVÝM ZLODEJOM!Viac info ➡ https://www.minv.sk/?trikyMedzinárodná…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Friday, March 26, 2021

Malí zlodeji využívajú rôzne triky a sústredia sa na miesta, kde sa zvyčajne vyskytuje veľa osôb ako sú napr. železničné stanice, či preplnené námestia. Polícia informuje, že mnohé z trikov, ktoré využívajú títo páchatelia, sú realizované v spolupráci viacerých osôb. „Napríklad jedna osoba upúta pozornosť potenciálnej obete a druhá ju okradne. Ich repertoár je široký. Za účelom zvýšenia ostražitosti verejnosti sú v kampani popísané najčastejšie metódy.“ Prvá fáza bude prebiehať do 2. apríla 2021.

Polícia Slovenskej republiky uvádza, že v roku 2020 bolo celkovo ku škode cestujúcej verejnosti v železničnej doprave spáchaných 266 krádeží a v roku 2019 bolo týchto skutkov 308. Z uvedeného počtu bolo v roku 2020 vo vlakoch spáchaných 117 krádeží a 133 krádeží na železničných staniciach, 6 skutkov bolo spáchaných na nástupištiach a 10 skutkov na iných miestach.

„Je potrebné upozorniť na to, že takéto správanie nemajú páchatelia uvedených skutkov iba v železničnej doprave, ale aj vo všetkých ostatných druhoch verejnej dopravy a tiež na verejných priestranstvách, kde sa vyskytuje zvýšený počet osôb.“

Máme byť na čo hrdí: Slovenská polícia patrí k najsledovanejším v Európe, vďaka Facebooku odhaľujú zločiny

Zdroje: FB Polícia Slovenskej republiky, minv.sk, Instagram Polícia Slovakia, stop-pickpockets

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá