Policajný zbor má vytypovanú skupinu ľudí, ktorá sa opakovane dopúšťa útokov na zdravotníkov

  • Polícia posilní hliadky v regiónoch, v ktorých dochádza k útokom na zdravotníkov
  • S atakmi chcú skončiť raz a navždy
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, TASR/ Erika Ďurčová, Tasr/AP Photo/Omar Marques
  • Polícia posilní hliadky v regiónoch, v ktorých dochádza k útokom na zdravotníkov
  • S atakmi chcú skončiť raz a navždy

Policajný zbor od nedele zavedie tvrdé opatrenia voči osobám, ktoré sa dopúšťajú útokov na zdravotníkov.

Raz a navždy

Premiér Eduard Heger, minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský a policajný prezident Štefan Hamran vystúpili na spoločnej tlačovej konferencii týkajúcej sa útokov na zdravotníkov počas výjazdu v nemocniciach v Žiline a Čadci.

Policajný prezident Hamran uviedol, že s útokmi na zdravotníkov skoncujú raz a navždy. Posilnené budú policajné hliadky a policajti budú preškolení tak, aby vedeli lepšie reagovať. Polícia tiež bude v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva hľadať možnosti, ako posilniť trestnoprávnu ochranu zdravotníkov.

Podaktorí si demokraciu vysvetľujú ako bezbrehú

Polícia má vytypovanú úzku skupinu ľudí, ktorí sa opakovane dopúšťajú útokov na zdravotníkov. Policajný prezident prisľúbil tvrdý a nekompromisný postup, ktorý s podobnými útokmi raz a navždy skoncuje,“ píše Ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti.

Hamran v súvislosti s problémom spomenul aj pravdepodobné zvyšovanie pokút.

Úzka skupina ľudí si demokraciu vysvetľuje ako bezbrehú. Snažia sa uplatňovať všetky svoje oprávnenia, ale ako keby pozabudli na povinnosti, ktoré v demokracii platia pre každého,“ povedal Hamran na tlačovej konferencii v Čadci.

Čadca
zdroj: TASR/ Erika Ďurčová

Skúsenosti priamo z nemocníc

Ministerstvo zdravotníctva tiež dodáva, že nemocnice v Žilinskom kraji v týchto dňoch zažívajú vysoký nárast pacientov s ťažkým priebehom ochorenia Covid-19.

„Drvivá väčšina hospitalizovaných pacientov je nezaočkovaná. V nemocnici v Čadci mali hospitalizovaných len 3 pacientov s očkovaním, z nich sú už dvaja doma a stav tretieho sa výrazne zlepšil. Skúsenosti priamo z nemocníc dokazujú, že očkovanie je najlepšou prevenciou pred ťažkým priebehom ochorenia Covid-19,“ dodávajú.

Zdroj: Facebook/ Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK