Policajti ti môžu zaklopať na dvere a prezistiť, či dodržiavaš karanténu. Jeden už na to doplatil

  • Policajti zazvonili u repatriantov, či sú doma
  • Navštívili rodiny v Dunajskej Strede, Orechovej Potôni, v Kráľovičových Kračanoch a Veľkých Dvorníkoch
polícia karanténa
Polícia SR FB
  • Policajti zazvonili u repatriantov, či sú doma
  • Navštívili rodiny v Dunajskej Strede, Orechovej Potôni, v Kráľovičových Kračanoch a Veľkých Dvorníkoch

Aplikáciu potrebnú na využitie smart karantény schválila už aj spoločnosť Apple. „Aplikácia je schválená, občania teda už môžu eKaranténu využívať na smartfónoch s Androidom aj na iPhonoch,“ napísali z rezortu vnútra. Na sociálnej sieti to potvrdil aj premiér Igor Matovič (OĽaNO). 

Občania vracajúci sa na Slovensko zo zahraničia, ktorí chcú povinnú izoláciu stráviť v domácom prostredí pod dohľadom takzvanej smart karantény, sa majú na to podľa rezortu vnútra pripraviť už pred cestou k hraničnému priechodu so SR a nie až priamo na hraniciach.

Musia si stiahnuť aplikáciu, ale tiež prejsť procesom registrácie a aktivácie. Na prechod štátnou hranicou treba okrem toho aj čestné vyhlásenie a súhlas s podrobením sa nariadenej izolácii v domácom prostredí za použitia mobilnej aplikácie. Oba dokumenty je možné stiahnuť na webovej stránke korona.gov.sk/ekarantena. Na hraničný priechod ich treba priniesť vytlačené a podpísané.

Policajti kontrolujú

Policajti Obvodného oddelenia PZ Dunajská Streda skontrolovali vo svojom obvode 10 adries, na ktorých mali byť repatrianti v domácej karanténe. „Navštívili rodiny v Dunajskej Strede, Orechovej Potôni, v Kráľovičových Kračanoch a Veľkých Dvorníkoch,“ píše polícia na Facebooku.

„Až na jeden prípad, ktorý budú musieť nahlásiť na úrad verejného zdravotníctva, pretože osoba na adrese nebola, všetci si riadne plnili svoje karanténne povinnosti,“ napísali muži zákona a dodali, že chvália poctivcov. „A nepoctivci budú musieť znášať dôsledky.“

Zdroje: TASR, Polícia SR FB

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech