Polícia sa na Facebooku chválila, že dolapila Suchobu. To, že ho pustili ešte v ten deň, už nespomenuli

  • Suchoba je stíhaný v kauze Mýtnik
  • Momentálne by mal byť v Spojených arabských emirátoch
suchoba kočner
michalsuchoba.sk, TASR/Jaroslav Novák
  • Suchoba je stíhaný v kauze Mýtnik
  • Momentálne by mal byť v Spojených arabských emirátoch

Polícia sa pred vyše dvomi týždňami chválila, že dolapila podnikateľa Michala Suchobu. Ten je stíhaný v kauze Mýtnik. To, že ho ale v ten istý deň Interpol prepustil, však už naša polícia nezmienila. Policajti mu podľa informácií SME iba vzali pas, aby nemohol ujsť do inej krajiny a pustili ho.

zdroj: minv.sk

„Teraz sa čaká na ďalšie kroky k žiadosti o vydanie Suchobu do domoviny. Slovensko s Emirátmi nemá dohodu o vydávaní ľudí na trestné konanie,“ informuje SME.

„NAKA v rámci akcie Mýtnik zadržala bývalého funkcionára Finančnej správy F. I. a ďalších 8 osôb za trestnú činnosť súvisiacu s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupčnú trestnú činnosť,“ informovala na sociálnej sieti Polícia Slovenskej republiky ešte pred vyše dvomi týždňami. Medzi nimi bol aj Suchoba, Kočnerov kamarát a človek, ktorý figuruje aj v jeho Threeme.

AKCIA MÝTNIK: Kto je obvinený Michal Suchoba, ktorý vlastní jeden z najluxusnejších domov v Bratislave?

Koncom roka 2019 vyšla na povrch nahrávka z Kočnerovej Threemy, kde figuroval Suchoba. Nahrávka je ešte z roku 2015 a začína označením: „Michal Suchoba, nedeľa 20:30, parkovisko na Kolibe pred reštauráciou Koliba,“ – takto si zaznamenával Kočner tajné audio nahrávky.

Michal Suchoba
zdroj: Twitter/MichalSuchoba

Plus7dní hovorí o tom, že podľa nahrávky si od Mariána Kočnera vypýtal úplatok, aby sa daniari nezaoberali jeho podvodmi vo výške 4, 2 milióna eur. Suchoba kvôli nemu vraj zastavil daňovú kontrolu.

Kočner však tvrdí, že túto problematiku má vyriešenú s Róbertom Ficom„Ja som kedysi povedal Robovi jednu vec z očí do očí, takto ako tebe, keď sme spolu sedeli a keď som urobil to, čo som urobil, aby vyhrali voľby: Pokiaľ táto vláda bude vládnuť, chcem mať svätý pokoj, nechcem, aby sa do mňa nejaký k…t navážal, či to bude policajt, daňový úrad, alebo prokuratúra,“ cituje Kočnerove slová Denník N.

Zdroj: SME

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK