Polícia Slovenskej republiky kraľuje sociálnym sieťam. Dnes opäť humorne odpovedali na viaceré otázky

  • Polícia Slovenskej republiky je svojím humorným instagramovým účtom preslávená
  • Práve dnes zvestovali, že ich na sociálnych sieťach sleduje už milión fanúšikov
  • Dnes opäť kraľovali aj na Instagrame
Facebook/Polícia Slovenskej republiky, Instagram/policiaslovakia
  • Polícia Slovenskej republiky je svojím humorným instagramovým účtom preslávená
  • Práve dnes zvestovali, že ich na sociálnych sieťach sleduje už milión fanúšikov
  • Dnes opäť kraľovali aj na Instagrame

Polícii Slovenskej republiky je zrejme ľúto, že sa v kategórii „entertainment“ nedostala do prvého kola hlasovania v súťaži Social Awards Slovakia. Polícia však nezaháľa a už teraz sa snaží prebojovať do danej kategórie v ďalšom ročníku. Svojim sledovateľom na Instagrame dnes opäť dali možnosť pýtať sa na rôzne otázky. Otázky boli zaujímavé, no oveľa zaujímavejšie boli opäť vtipné a trefné odpovede. 

Už keď sa v roku 2017 vytvorila facebooková stránka Polície Slovenskej republiky, ostali viacerí ľudia zaskočení – nik netušil, aký obsah bude mať fanpage a čo chcú policajti zdielať. Neskôr nasledovalo ešte väčšie prekvapenie a vznikol aj instagramový účet Polície SR, ktorý mal za cieľ prihovoriť sa najmä mladším osobám – práve tá skupina najviac chýbala na ich facebookovej stránke.

Kým facebooková stránka má charakter spravodajského webu, na Instagrame sa polícia sústreďuje na fotografie z terénu a prevenciu vtipnou formou,“ opísala tento rok úlohy oboch, dnes už môžeme povedať úspešných sociálnych sietí hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Sú vtipní a odpovedajú každému. Sociálne siete Polície SR sú jedny z najsledovanejších a patria medzi európsku špičku

Vydajú sa v šlapajách strany Smer-SD a založia si TikTok? 

Polícia Slovenskej republiky je na sociálnych sieťach čoraz viac aktívna. Ľudia ju môžu sledovať na Instagrame alebo na Facebooku. Nádejame sa, že v budúcnosti by si mohli založiť aj čoraz populárnejší TikTok. Sociálne siete Polície SR spravuje bývalý novinár Dávid Púchovský.

Práve dnes dosiahli policajné profily na sociálnych sieťach métu 1 milión sledovateľov. „Policajný zbor dosiahol métu 1 000 000 užívateľských účtov, ktoré sledujú jeho jedenásť stránok na sociálnych sieťach na Facebooku a Instagrame,“ informovali na svojej facebokovej stránke. V prepočte na počet obyvateľov sa tak stali najsledovanejším policajným profilom v Európe.

Polícia rieši bizarný prípad. Na ulici sa váľali stovky certifikátov z plošného testovania

Aj keď samozrejme nejde o absolútne číslo, keďže veľa užívateľov sleduje viacero našich stránok naraz, veľmi ma teší tento dosiahnutý úspech na poli modernej komunikácie. Som zástancom modernizácie Policajného zboru, ktorá sa týka aj komunikácie s verejnosťou,“ povedal prezident Policajného zboru Peter Kovařík.

Vtipy z policajtov nie sú v móde, dnes si robia vtipy z nás

Polícia Slovenskej republiky skrz príspevky na sociálnych sieťach potvrdzuje, že humor je policajtom blízky. Dnes nás o svojom humore opäť presvedčili – vtipne a pohotovo reagovali na viacero otázok. Napríklad na zvláštne formulovanú otázku „Pes v aute?“odpovedali „Haf -Haf“. Ďalší tromf vytiahli, keď na otázku „Viete sa vyjadriť aj ku hraniciam ČR? “odpovedali „Je tam rieka Morava“.

polícia
zdroj: Instagram/policiaslovakia

zdroj: Instagram/policiaslovakia
Zdroje: Instagram/policiaslovakia, Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK