Polícia zverejnila, koľko stojí oblečenie pre slovenských policajtov. Výška sumy ťa prekvapí

  • Služobná rovnošata má policajtovi umožniť vykonávať službu v priebehu všetkých ročných období
  • Policajný zbor momentálne disponuje približne 22 000 príslušníkmi
Screenshot/Youtube/Polícia Slovenskej republiky
  • Služobná rovnošata má policajtovi umožniť vykonávať službu v priebehu všetkých ročných období
  • Policajný zbor momentálne disponuje približne 22 000 príslušníkmi

Hodnota služobného odevu pre jedného príslušníka Policajného zboru SR predstavuje 1033,70 eura. Vyplýva to z Opatrenia Ministerstva vnútra SR o hodnotách výstrojných súčastí pre príslušníkov Policajného zboru na výkon služby v roku 2021.

Do výstroje sú podľa dokumentu zahrnuté napríklad zimná čiapka, šiltovka, niekoľko druhov búnd, nepremokavá súprava, tričká, polokošele, dva druhy nohavíc alebo napríklad dva druhy topánok. Naopak, spomenuté náklady nezahŕňajú zbrane ani iné policajné pomôcky.

Hodnota sa každý rok mení

„Služobná rovnošata a jej súčasti pozostávajú z výstrojných súčastí, ktoré sú zostavené tak, aby mohol príslušník Policajného zboru vykonávať službu v priebehu roka počas všetkých ročných období,“ uvádza sa v dokumente. Hodnota služobnej rovnošaty sa podľa rezortu vnútra vyčísľuje každý rok podľa reálnych nákupných cien.

Slovenská polícia zažíva exodus. O ukončenie pomeru požiadalo 962 policajtov

„Určenie hodnoty služobnej rovnošaty a jej súčastí slúži na výpočet výšky peňažného a nepeňažného plnenia poskytovaného príslušníkom Policajného zboru pri vzniku služobného pomeru, počas služobného pomeru a aj v závislosti od toho, či vykonávajú štátnu službu v služobnej rovnošate, v občianskom odeve, prípadne striedavo v služobnej rovnošate a v občianskom odeve,“ dodáva dokument.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech