Polovica spoločností má podpriemerný rozpočet na IT bezpečnosť, upozorňuje Kaspersky

  • V peňažnom vyjadrení predstavuje priemer pri malých a stredných podnikoch 205-tisíc dolárov
  • Pri veľkých podnikoch 8 miliónov dolárov
BeFunky-collage-4
Unsplash
  • V peňažnom vyjadrení predstavuje priemer pri malých a stredných podnikoch 205-tisíc dolárov
  • Pri veľkých podnikoch 8 miliónov dolárov

Približne polovica spoločností má rozpočty na IT bezpečnosť pod priemernou úrovňou výdavkov do tejto oblasti. Vyplýva to zo štatistík firmy Kaspersky. V peňažnom vyjadrení predstavuje priemer pri malých a stredných podnikoch 205-tisíc dolárov a pri veľkých podnikoch 8 miliónov dolárov.

Rozpočty v oblasti IT bezpečnosti napriek tomu vykazujú celosvetovo pozitívnu dynamiku a podľa viacerých analýz medziročne rastú. Tento trend potvrdzuje aj prieskum Kaspersky medzi takmer piatimi tisíckami organizácií po celom svete, 70 % respondentov v ňom uviedlo, že v nasledujúcich troch rokoch očakáva zvýšenie ich rozpočtu na IT bezpečnosť.

zdroj: Unsplash

Čítaj viac TU>>Tesco vydá vyše 600-tisíc nových klubových kariet, stali sa terčom kybernetického útoku

Spoločnosti investujú málo peňazí

Avšak štatistiky Kaspersky z obdobia medzi októbrom 2018 a októbrom 2019 zároveň poukazujú, že niektoré podniky tento trend nenasledujú. Celkovo boli rozpočty pre malé a stredné firmy prehodnocované aktívnejšie než pre veľké podniky, či úplne malé spoločnosti. Pre malé a stredné firmy môže byť otázka rozpočtu ešte zložitejšia, nejde totiž len o samotné peniaze, ale aj o zosúladenie s procesom plánovania rozpočtu, výzvou sú napríklad aj požiadavky na ľudské zdroje.

„Plánovanie rozpočtu je pre firmy veľmi dôležitý proces, pričom správne nastavenie investícií zabezpečí, že spoločnosť je pripravená čeliť výzvam a hrozbám v oblasti kybernetickej bezpečnosti,“ uviedol generálny riaditeľ Kaspersky pre východnú Európu Miroslav Kořen.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech