Ponuka, aká sa často nevidí: V známom pohorí Tribeč si teraz môžeš kúpiť vzácny renesančný kaštieľ

  • Historický skvost v Skýcove očakáva nového majiteľa
  • Táto historická stavba ponúka množstvo možností aj na zhodnotenie investície
kaštieľ
Slovakia Sotheby’s International Realty
  • Historický skvost v Skýcove očakáva nového majiteľa
  • Táto historická stavba ponúka množstvo možností aj na zhodnotenie investície

Slovakia Sotheby’s International Realty ponúka na predaj unikátny renesančný kaštieľ, ktorý sa nachádza v malebnej dedinke Skýcov, situovanej v severovýchodnej časti pohoria Tribeč.

Tento historický klenot, postavený na základoch z 15. storočia, je nielen svedkom bohatých dejín, ale aj výnimočným miestom s obrovským potenciálom.

Obec Skýcov, patriaca do okresu Zlaté Moravce v Nitrianskom kraji, sa vďaka svojej polohe stáva vynikajúcim štartovacím bodom pre množstvo výletov do okolia.

Bohatá história a šľachtické korene

Kaštieľ, ktorý sa datuje do obdobia po roku 1663, vznikol na neskorogotických základoch. V 18. storočí prešiel do vlastníctva grófskeho rodu Keglevichovcov a od roku 1812 bol majetkom rodiny Odescalchi.

Centrum stavby tvoril palác stavaný na spôsob obytnej veže s klenutými priestormi a slávnostnou sálou. Výrazným prvkom bola nárožná kruhová bašta s kruhovou schodišťovou vežou, kde sa najradšej zdržiaval Arthur Odescalchi.

V roku 1893 odkúpil kaštieľ arcivojvoda Augustín Habsburský z Topoľčianok, ktorý ho pripojil k svojmu panstvu. Po prvej svetovej vojne, v roku 1920, prešiel majetok spolu s kaštieľom do vlastníctva štátu.

V novom tisícročí, konkrétne v roku 2000, sa kaštieľ stal opäť súkromným majetkom, čo viedlo k rozsiahlej rekonštrukcii zahŕňajúcej modernizáciu infraštruktúry, vrátane zavedenia plynu, elektriny, vody a kanalizácie.

Luxus a komfort v historickom rúchu

Kaštieľ je umiestnený na rozľahlom pozemku so zastavanou plochou 4 725 m² a záhradami o výmere 5 805 m², ktoré ponúkajú možnosť vytvoriť nádhernú oddychovú zónu plnú kvetov a zelene. Vstupná časť je vybavená zrekonštruovanou dielňou so sociálnym zariadením a novými elektrickými rozvodmi.

kaštieľ Skýcov
zdroj: Slovakia Sotheby’s International Realty

Dispozičné riešenie kaštieľa zahŕňa prízemie a tri podlažia, kde nájdeme plne vybavenú kuchyňu s kapacitou 250 obedov, vhodnú na väčšie spoločenské udalosti. Tradičná murovaná pec umožňuje prípravu domáceho chleba, koláčov či pizze. Súčasťou je aj fitness centrum s východom do záhrady, sauna, sprchy a apartmán so sociálnym zariadením.

Medziposchodie ponúka veľkú spoločenskú sálu s krbom a priestor pre personál. Na prvom poschodí sa nachádza príprava na recepciu, reštaurácia pozostávajúca z troch veľkých prepojených miestností a salónika. Druhé a tretie poschodie ponúkajú veľkorysé apartmány s kúpeľňami a terasami s krásnym výhľadom na okolie.

kaštieľ Skýcov
zdroj: Slovakia Sotheby’s International Realty

Tento renesančný kaštieľ je ideálnym miestom pre rôzne účely, či už ako sídlo firmy, alebo ako potenciálny butikový hotel. Svojou jedinečnou kombináciou histórie a moderného komfortu ponúka budúcim majiteľom nielen prestíž, ale aj investičnú príležitosť.

Príležitosti pre svadby a firemné akcie

Ďalšou zaujímavou možnosťou, ako investične využiť kaštieľ v Skýcove, je jeho premena na miesto konania svadieb a firemných akcií. Historické budovy sú vyhľadávané pre svoje jedinečné čaro a romantickú atmosféru, čo ich robí ideálnym miestom na takéto udalosti.

Kaštieľ ponúka veľkorysé spoločenské priestory, slávnostné sály a krásne záhrady, ktoré môžu slúžiť ako kulisy pre svadby a rôzne spoločenské podujatia.

kaštieľ Skýcov
zdroj: Slovakia Sotheby’s International Realty

Svadobný biznis je celosvetovo lukratívnym odvetvím, čo dokazuje aj príklad z Veľkej Británie, kde sa mnoho zámkov a historických sídiel premenilo na vyhľadávané svadobné miesta. Napríklad kaštieľ Hedsor House neďaleko Londýna hostí množstvo luxusných svadieb a stal sa jedným z najprestížnejších svadobných miest v krajine.

Podobne aj kaštieľ v Skýcove môže ponúkať exkluzívne svadobné balíčky, zahrňujúce ubytovanie, catering a ďalšie služby, čím by sa mohol stať atraktívnym miestom pre páry hľadajúce unikátny priestor na svoj veľký deň.

kaštieľ Skýcov
zdroj: Slovakia Sotheby’s International Realty

Sídlo pre firmu alebo kreatívne centrum

Renesančný kaštieľ v Skýcove môže tiež slúžiť ako reprezentatívne sídlo pre úspešnú firmu alebo kreatívne centrum. Historické budovy sú často využívané ako luxusné kancelárske priestory, čo pridáva na prestíži a atraktivite pre obchodných partnerov a klientov.

Napríklad Google v Írsku sídli v historickej budove, ktorá kombinuje moderné pracovné prostredie s historickým šarmom, čím vytvára jedinečné pracovné prostredie pre svojich zamestnancov.

kaštieľ Skýcov
zdroj: Slovakia Sotheby’s International Realty

Kaštieľ v Skýcove ponúka množstvo priestorov vhodných na kancelárie, konferenčné miestnosti a spoločenské sály, ktoré môžu byť využité na rôzne firemné akcie, školenia a stretnutia. Vďaka rozľahlým záhradám a krásnemu okoliu môže firma poskytovať svojim zamestnancom a klientom príjemné prostredie na oddych a neformálne stretnutia.

Zdroj: Slovakia Sotheby’s International Realty

Najnovšie videá

Trendové videá