Populárna hojdačka Strelenka je opäť na mieste, tú starú zničili vandali. Vychutnáš si z nej luxusné výhľady

  • Na hojdačku Strelenka si v minulosti posvietili vandali
  • Obľúbenú atrakciu zničili a turisti sem chodili nadarmo
  • Aktuálne je však späť na mieste a radosť robí nie len deťom
Ilustračný obrázok
Ilustračná fotografia, instagram/somadriana
  • Na hojdačku Strelenka si v minulosti posvietili vandali
  • Obľúbenú atrakciu zničili a turisti sem chodili nadarmo
  • Aktuálne je však späť na mieste a radosť robí nie len deťom

Hojdačka Strelenka bola dlhodobo jednou z najpopulárnejších na Slovensku. Mnohých preto pred niekoľkými mesiacmi zaskočila správa, že bola zničená. Tí, ktorí za hojdačkou merali dlhé kilometre, našli lokalitu prázdnu a naskytol sa im len výhľad na Javorníky. Slovákom tak ostávali len oči pre plač.

Okolie ťa uchváti

Aktuálne sa však sociálnymi sieťami šíri správa, že hojdačka je po dlhom čase späť na svojom mieste. Obyvatelia dúfajú, že tentokrát sa ohreje čo najdlhšie a nikto sa opätovne nepokúsi o jej demoláciu. Ak sa teda rozhodneš pre návštevu lokality, hojdačku Strelenka nájdeš v obci Lysá pod Makytou.

Miestni ju už veľmi dobre poznajú a ochotne ti poradia, kadiaľ sa ku hojdačke najrýchlejšie dostaneš. Po vyjdení na lúku je cieľ neprehliadnuteľný a vysokú drevenú konštrukciu spozoruješ veľmi ľahko. Veci si môžeš zložiť na posedení, ktoré sa v blízkosti nachádza a následne si vychutnať krásny výhľad priamo zo sedadla hojdačky.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ADRIÁNA DOLGOVÁ (@somadriana)

Na Slovensku je ich niekoľko

Strelenka však nie je jedinou hojdačkou, ktorá ťa vráti späť do detstva. Na Slovensku je spomínaných atrakcií hneď niekoľko a je len na tebe, pre ktorú lokalitu sa rozhodneš.

Oščadnica

V najväčšej obci Kysúc v Oščadnici sa partia mladých chalanov, ktorí milovali západ slnka, rozhodla, že osadia hojdačku. Inšpirovali sa Zárivou a v januári tohto roka sa dali do práce. Zavesená je na 7-metrovom lane, sedačku dali vyrobiť stolárovi. Za pekného počasia vidno údolie doliny, Hanzľov i obce Oščadnica a Skalité.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Cestujeme po Slovensku (@zazime_slovensko)

Smolenice – Molpír

Romantický zámok prestavaný z pôvodného hradu sa týči na rozhraní Malých Karpát a Trnavskej pahorkatiny, na skalnom pahorku pri obci Smolenice. Nie je to však jediný unikát, ktorý obec skrýva. Slovanské hradisko Molpír, ktoré leží na rovnomennom kopci, sa môže pýšiť touto originálnou hojdačkou.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa 𝐁𝐀𝐑𝐁𝐎𝐑𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐊 (@barborka.putik)

Spišský Hrhov

Východ Slovenska sa nedá zahanbiť. V obci Spišský Hrhov, ktorý sa nachádza v okrese Levoča, sú až dve unikátne hojdačky v prírode. Situované sú priamo pod rozhľadňou na Medveďom vrchu, ktorá je vysoká 12 metrov a ponúka dychberúci pohľad na pýchu Slovenska – Vysoké Tatry, Spišský hrad alebo Levočské vrchy. Hojdačky sú zavesené na strome, no pozor, cesta nie je označená, a preto nie je na škodu využiť navigáciu.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora Kurutzová (@demiiblack)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá