Porsche spúšťa službu prenájmu vozidiel. Pozri sa, koľko ťa to bude stáť

  • Sen o cestovaní v novom Porsche sa môže čoskoro stať realitou a to aj v prípade, ak zákazník nemá na účte desaťtisíce eur
  • A čo viac, nebude sa musieť starať ani o také svetské aspekty, ako je poistenie vozidla či jeho servis
Porsche
  • Sen o cestovaní v novom Porsche sa môže čoskoro stať realitou a to aj v prípade, ak zákazník nemá na účte desaťtisíce eur
  • A čo viac, nebude sa musieť starať ani o také svetské aspekty, ako je poistenie vozidla či jeho servis

Spoločnosť Porsche pripravila službu prepojenú s mobilnou aplikáciou, vďaka ktorej si môžeš svoj vysnívaný model na pár mesiacov len požičať . Všetko bez toho, aby si musel riešiť prihlasovanie auta, poistenie či znášať náklady za servis alebo čistenie. Služba Porsche Passport momentálne funguje v Las Vegas, Phoenixe, San Diegu či Los Angeles. Ak však uspeje, automobilke nič nebráni v tom, aby túto novinku priniesla aj do Európy, kde Porsche dosahuje svoje druhé najvyššie predaje.

Cena za plán, v rámci ktorého budeš mať k dispozícii jedno auto, začína na 1 500 amerických dolároch mesačne. Za SUV Macan zaplatíš 2 600 dolárov, 911 Carrera vychádza na 2 100 až 3 100 dolárov, s tým, že môžeš striedať viaceré modely.

Obrnené monštrum Mercedes G63 je odolné voči granátom. Objednať si ho môžeš aj na Slovensko

Zákazníci, ktorí si zvolia trojmesačný program jedného vozidla, nemusia platiť aktivačný poplatok vo výške 595 dolárov. Flotila automobilov sa pritom obmieňa každých 12 mesiacov, stále je tak z čoho si vyberať. Porsche však ponúka aj denný program prenájmu, ktorý začína na 245 dolárov za deň.

Na Slovensku štartuje cena vozidiel Porsche na úrovni 99 900 eur v prípade Macan Turbo, za Cayenne S dáš 125 300 eur a za 718 Cayman GT4 pokojne aj 123 506 eur.

Porche plánuje na Slovensku investovať 

Slovensko je podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka ideálny priestor na priemyselné investície. Vicepremiér tak reagoval na avizovanú investíciu spoločnosti Porsche Werkzeugbau s.r.o. v Hornej Strede za približne 250 miliónov eur. Sulík mal pritom s jej predstaviteľmi stretnutie a podľa jeho slov všetko nasvedčovalo tomu, že podnik plánuje na Slovensku investíciu. Kúpili totiž takmer 30-árový pozemok, pričom na aktuálne technologické centrum potrebovali iba jeho malú časť.

Či štát spoločnosti poskytne štátnu pomoc, ešte známe nie je, minister však tomu naklonený nie je. Skôr preferuje, aby firmy ako Porsche, mali záujem investovať na Slovensku aj bez investičných stimulov. „Luxus a štátna pomoc sa nejak nehodia,“ dodal k tejto téme s tým, že investícia zároveň smeruje na západné Slovensko. Počas jeho pôsobenia na čelo rezortu hospodárstva pritom pomoc odklepli iba najmenej rozvinutým regiónom.

Investícia za 250 miliónov eur by mala priniesť prácu pre 1 200 zamestnancov. Začiatok výstavby avizuje fabrika na rok 2024, prevádzka by sa mala rozbehnúť o dva roky neskôr.

Porsche za prvý polrok 2020 predalo 116 964 vozidiel

Počas prvých šiestich mesiacov roku 2020 dodalo Porsche celosvetovo 116 964 vozidiel. V dôsledku pandémie nového koronavírusu as ňou súvisiaceho uzatvárania Porsche Center po dobu niekoľkých týždňov došlo k medziročnému poklesu predaja o 12 %. Najobľúbenejším modelom bolo Cayenne, ktorého sa celkovo predalo 39 245 kusov, zákazníci si tiež prevzali spolu 34 430 vozidiel Macan. Vysokej popularite sa aj naďalej teší kultový model 911, ktorého sa predalo 16 919 kusov, čo znamená medziročný nárast o dve percentá. Dobrého prijatie zo strany zákazníkov sa dostalo aj Taycanu, ktoré poputovalo do garáží 4480 novým majiteľov.

Zdroje: porschepassport.com, Porsche

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK