Poslali ste nám fotky z domácej karantény. Rožky, víno a štetec v ruke, aj takto to u vás vyzerá

  • Zostali ste doma, pretože chcete ostať v bezpečí
  • Podelili ste sa s nami o vaše zážitky z karantény a takto to dopadlo
carantena
Róbert Hatala/Kristína Kralovič
  • Zostali ste doma, pretože chcete ostať v bezpečí
  • Podelili ste sa s nami o vaše zážitky z karantény a takto to dopadlo

Aj napriek tomu, že zábavy je doma dosť, pocit, že nemôžeme nikam chodiť a stretávať sa s ľuďmi, je zvláštny. Milióny ľudí na svete už viac ako týždeň podstupujú dobrovoľnú izoláciu. Tá so stále zvyšujúcim sa počtom dní prináša neustále negatívnejší dopad na naše mentálne a fyzické zdravie.

Nepohodlie, ktoré sa mnohokrát spája s prácou z domu, kde na to bežný človek nemá vytvorené podmienky, bez možnosti odreagovať sa v kaviarni či reštaurácii. Najviac trpia ľudia, ktorí sú spoločenskí a teda extroverti. Nepohoda spojená s izoláciou môže viesť k chronickým ochoreniam, tvrdí pre The Guardian lekárka Julianne Holt-Lunstad z Brigham Young University a dodáva, že všetky príznaky spojené so zlým prežívaním samoty a izolácie môžu mať za následok predčasnú smrť.

Netreba preto podliehať panike. Presne to, čo sme si stále priali, sa nám teraz vyplnilo. Môžeme byť doma, dlhšie spať, pozerať seriály, čítať si knihy alebo len tak, nič nerobiť.

Viac čítaj TU>> Vieš nerobiť nič? Je to najväčšie umenie súčasnej doby, ktoré dokáže len málokto 

Podelili ste sa s nami o fotky z vášho domáceho prostredia. Dobrou správou je, že ste nás pustili nielen do svojich domácností ale aj do práce. Pár fotiek nám totiž poslali aj lekári a zdravotníci a takto to vyzerá.

Zdroj: theguardian.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech