Poslanci odpovedali, kto je najzbytočnejší politik v parlamente. „Blaha“, znelo často

  • Poslanci povedali, ktorý politik je najzbytočnejší
  • Názorov je niekoľko, najčastejšie sa opakuje meno Blaha
  • Pročko objasnil svoju ideológiu
parlament blaha procko
Startitup
  • Poslanci povedali, ktorý politik je najzbytočnejší
  • Názorov je niekoľko, najčastejšie sa opakuje meno Blaha
  • Pročko objasnil svoju ideológiu

Pri našej návšteve parlamentu, pri príležitosti prebiehajúcej schôdze ohľadom vydania Roberta Fica, sme sa rozhodli položiť poslancom NR SR otázku skutočne „na telo“. Zaujímalo nás totižto, ktorý z politikov je podľa nich najzbytočnejší.

Odpovede sa líšili, no hneď niekoľko respondentov ukázalo prstom na istého známeho smeráka.

Voľby sa blížia

Prvá však svoju odpoveď poskytla Jarmila Halgašová (SaS). Tá zvolila diplomatickú cestu. „V parlamente sú všetci poslanci zvolení v riadnych parlamentných voľbách,“ vysvetľuje poslankyňa. „Čiže ľudia im prostredníctvom svojich hlasov vyjadrili dôveru a oni zastupujú túto skupinu voličov.“

Upozorňuje však, že parlamentné voľby sa opäť blížia míľovými krokmi, a preto by mali ľudia upriamiť svoju pozornosť na súčasné kroky poslancov. „Radím, aby voliči porozmýšľali nad jednotlivými kandidátmi a možno viacej vsadili na zdravý úsudok ako na emócie.“

Nášho ďalšieho respondenta Miroslava Žiaka, taktiež z klubu SaS, otázka mierne zaskočila. Po krátkom rozmyslení však spomenul spomínaného poslanca zo strany SMER-SD Ľuboša Blahu. „Aj Ľuboš Blaha má svoje miesto, ako líder dezolescény,“ vyjadril sa.

Podotýka ale, že práve v strane SMER by sa týchto zbytočných poslancov našlo viac. „Máme funkčné obdobie asi 2 roky a za tento čas niektorí poslanci ani raz nevystúpili,“ tvrdí Žiak.

Myslí si, že tak začali robiť až teraz, a to kvôli tomu, že „treba naťahovať čas kvôli Robertovi Ficovi.“ Dodal, že ich nebude menovať, no „za stranu SMER sa určite nájde viacero poslancov, ktorí úplne zle stláčajú gombíky“.

Ľuboš Blaha, bez zbytočných slov

Peter Pollák, kandidát strany OĽANO, má v záležitosti jasno. Bez premýšľania o pohotovo vyslovil: „Ľuboš Blaha.“ Na svoje tvrdenie má aj konkrétne dôvody. „Pozrite sa, tento človek nemá problém v parlamente osočovať ženy, nadávať na ne a na pracujúci ľud, na Rómov,“ objasňuje.

„Všetkých nazýva čvargou, iba on je lietadlo. Ja si myslím, že je úplne zbytočný v tomto parlamente,“ podčiarkol Pollák.

Juraj Šeliga (Za ľudí) so svojou odpoveďou taktiež neotáľal. „Ľuboš Blaha,“ zhodol sa s Pollákom. Po tom, čo sme sa ho spýtali na odôvodnenie svojej odpovede, Blahu ostro skritizoval. „Tá dehumanizácia, hrubosť, až tuposť, ktorú on priniesol do národnej rady, nepomáha nijako parlamentu,“ tvrdí Šeliga.

parlament pollak seliga
zdroj: Startitup

Podľa neho, je to niečo, čo naopak parlament ťahá dolu. „Sú tu poslanci, ktorí sú pravicoví, ľavicoví, stredoví, konzervatívni, liberálni, a to je súčasťou nejakého spektra diskusie,“ vysvetľuje Šeliga. „Ale to, akým spôsobom on uráža ľudí… to je katastrofa pre tento parlament.“

Filozofická otázka

Spýtali sme sa aj Jozefa Pročka z OĽANO. Ten tak trochu odbočil do témy filozofie. „Z hľadiska filozofického, žiaden človek nie je zbytočný, každý človek tu má svoje miesto,“ odpovedá.

„To, čo je pre mňa zbytočné, nemusí byť pre vás zbytočné. A to, čo je pre vás zbytočné, nemusí byť pre mňa zbytočné,“ vysvetľuje svoju ideológiu Pročko. Vraj sa v živote riadi heslom: „Každý človek má právo na svoj názor.“

Nakoniec sa však vrátil aj k politike. Podľa neho je v súčasnej vláde mnoho politikov, „ktorých skorumpovaná minulosť je veľmi závažná“. „Tí by nemali čo robiť v politike,“ uvádza bývalý komik.

Je však rád, že v parlamente „sa to čistí“, a zároveň je presvedčený, že „sa to tu aj vyčistí“.Nejde to zo dňa na deň, ale ide to. A to je dôležité,“ zakončil.

hlas lassakova
zdroj: Startitup

Ako posledná odpovedala kandidátka strany HLAS-SD Ľubica Laššáková, ktorá zo smiechom a stručne odvetila, že v parlamente sa nachádza „celý elaborát zbytočných politikov“. Dodáva ešte, že by najradšej nekonkretizovala.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá