Poslanec blízky Pellegrinimu údajne vlastní luxusnú vilu. V daňovom priznaní však „neexistuje“

  • Peter Náhlik je poslancom koaličnej strany Hlas-SD
  • Igor Matovič nakrútil video, kde rozoberá luxusnú vilu, ktorá však v priznaní Náhlika chýba
vila, náhlik
Peter Náhlik na pravej strane, Reprofoto: FB/Igor Matovič, TASR/Jakub Kotian
  • Peter Náhlik je poslancom koaličnej strany Hlas-SD
  • Igor Matovič nakrútil video, kde rozoberá luxusnú vilu, ktorá však v priznaní Náhlika chýba

Poslanec strany Hlas, Peter Náhlik, ktorého firma DeGarde vlastní lietadlo používané prezidentským kandidátom Petrom Pellegrinim na cestu do Košíc, vlastní dom v bratislavskej časti Vrakuňa, informuje denník SME.

Tento dom však neuviedol vo svojom majetkovom priznaní za rok 2022, hoci ako poslanec má podľa zákona povinnosť tak učiniť. Predaj tejto nehnuteľnosti zrejme zariadil podľa informácií denníka podnikateľ Michal Gučík.

Podľa miestnych obyvateľov, s ktorými hovorili redaktori denníka SME, je v tomto dome možné často vidieť aj samotného Petra Pellegriniho.

Náhlik vilu nepriznal

Igor Matovič len pred pár chvíľami zverejnil na svojom profile na sociálnej sieti video pred vilou, ktorá sa má údajne viazať k spomínanému poslancovi strany Hlas. V tomto kontexte poukázal na Náhlika ako na „intímneho priateľa“ Petra Pellegriniho, predsedu parlamentu a prezidentského kandidáta.

Ďalej Matovič vyčísľuje hodnotu obdobných stavieb, ako je táto vila, na zhruba 500- až 700-tisíc eur. Tiež spomína, že Peter Pellegrini cestoval na predvolebný míting z Bratislavy do Košíc šesťmiestnym súkromným lietadlom typu Piper PA-46-500TP, ktoré patrí práve spomenutému poslancovi Náhlikovi, čo uvádza aj Interez.

Náhlik je dlhodobým podporovateľom strany Hlas. Okrem poskytnutia lietadla pre kampaň v minulosti poskytol strane luxusné auto pre jej predsedu a spájajú ho aj s majetkom Vladimíra Poóra, ktorý má väzby na založenie strany Smer.

Platba za tento let mala byť vykonaná z fondov určených na prezidentskú kampaň, ale v transparentnom účte sa záznam o platbe nenachádza, píše portál.

Hovorkyňa strany Hlas uviedla, že let bol a bude riadne zaplatený z prostriedkov určených na volebnú kampaň, podobne ako pri predchádzajúcich prípadoch. Konkrétne detaily o cene letu alebo o tom, či sa podobné lety uskutočnili viackrát, však poskytnúť nechcela.

V polovici videozáznamu lídra hnutia Slovensko ho prišla miestna obyvateľka vyhnať.

Reakcia Ivana Korčoka

Ivan Korčok vyjadril nesúhlas s útokmi na osobnú integritu Petra Pellegriniho, ktoré prišli zo strany Igora Matoviča a Andreja Danka. Urobil tak v relácii Braňa Závodského na rádiu Expres.

Korčok kritizoval ich otázky a komentáre o súkromnom živote Pellegriniho, najmä v súvislosti s tvrdeniami, že poslanec Hlasu Peter Náhlik je Pellegriniho „intímny priateľ“. Túto tému Korčok spája s používaním súkromného lietadla patriaceho firme, ktorú kontroluje Náhlik, na prepravu na politické mítingy, čo podľa neho vytvára zbytočný priestor pre útoky na Pellegriniho.

Peter Náhlik, poslanec parlamentu za stranu Hlas-SD, spolu so svojou mamou Danielou prevzali v roku 2018 významnú časť podnikateľského portfólia Miroslava Náhlika, významného podnikateľa z Trnavy, ktorý neočakávane zomrel v máji 2017, informoval v minulosti denník SME.

Podľa záznamov z protischránkového registra sa stali vlastníkmi niekoľkých strojárskych spoločností, vrátane významného podniku ŽOS Trnava, ktorý získava štátne zákazky. V spoluvlastníctve podniku s oligarchom Vladimírom Poórom, trnavským obchodným magnátom a bývalým obchodným partnerom jeho otca, má Peter Náhlik podiel na firme.

Vladimír Poór je známy svojím silným vplyvom na stranu Smer a v internetovom spise známom ako Gorila je označovaný za mecenáša tejto strany.

Zdroje: SME, FB/Igor Matovič, Interez, Expres, SME

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá