Posledný úder Černáka: Cez vraždy bossov ovládol obávané dunajskostredské podsvetie aj celý východ

  • Mikuláš Černák si vraždou bossa podmanil aj obávané dunajskostredské podsvetie
  • V ceste na trón bossa bossov mu stál už len mafiánsky boss Róbert Holub
Karol Kolárik, Mikuláš Černák, Tibor Pápay
Karol Kolárik, Mikuláš Černák, Tibor Pápay, archív SIU
  • Mikuláš Černák si vraždou bossa podmanil aj obávané dunajskostredské podsvetie
  • V ceste na trón bossa bossov mu stál už len mafiánsky boss Róbert Holub

Uplynulo presne 25 rokov, od momentu, keď sa šéf banskobystrického podsvetia cez vraždy bossov postupne dostal až na úplný vrchol a ovládol slovenské podsvetie.

Písal sa 12. december 1997, keď sa jemu podriadení bossovia stretli pri burácajúcom ohňostroji v jeden deň na jednom mieste. Bolo to počas veľkolepej oslavy tridsiatych prvých narodenín Mikuláša Černáka.

Do neslávne známeho podniku Shark v centre Banskej Bystrice prišli vzdať bossovi bossov úctu bossovia z celého Slovenska – nový boss košického podsvetia Karol Kolárik s celou bandou bývalých holubovcov, mafiánsky boss Zemplína Karol Szatmári, boss Popradu a Tatier Ondrej Žemba, mafiánski bossovia Hornej Nitry bratia Mellovci, boss dunajskostredského podsvetia Tibor Pápay, s celou bandou aj vedenie sýkorovcov, medzi ktorými nechýbal boss Peter Čogrády, boss seneckej vetvy sýkorovcov Peter Havaši, muž považovaný za bossa nitrianskeho podsvetia Ľuboš Ferus.

Na pompéznej oslave sa zúčastnil každý, kto v Slovenskom podsvetí niečo znamenal. Vláda Mikuláša Černáka však trvala iba 7 dní. Znie až bizarne, že bossom všetkých bossov bol obávaný Černák od 12. decembra 1997 do 19. decembra 1997, keď sa spolu s Jánom Kánom prišli v sprievode médií prihlásiť na policajné oddelenie. Celý príbeh je o to šokujúcejší, že cestu na trón slovenskej mafie si doslova vydláždil telami zavraždených bossov z rôznych kútov Slovenska.

Keď si Černák podmanil Tibora Pápaya

Na oslave Mikuláša Černáka, kde sa mu prišli pokloniť všetci mocní muži slovenského podsvetia nechýbal ani mafiánsky boss z Dunajskej Stredy Tibor Pápay. Aj jeho oddanosť a istú kontrolu nad dunajskostredským podsvetím si Černák získal vraždou Pápayovho predchodcu na pozícii bossa Milana Šipoša.

O Milanovi Šipošovi sa toho nikdy veľa nepopísalo. Tento zápasník bol však prvý boss podsvetia v Dunajskej Strede a skupine zápasníkov a kulturistov okolo neho sa hovorilo aj šipošovci. Podobne ako iné skupiny aj tá Šipošova robila podvody s tovarom na faktúru, ktorý vyberali na biele kone, ale aj bežné výpalníctvo či vymáhanie pohľadávok.

Šipošova skupina už nejaký čas fungovala, keď do ich radov vstúpil recidivista, ktorého prepustili na prezidentskú amnestiu Václava Havla Tibor Pápay. Ten sa do Šipošovej skupiny hodil hlavne na špinavú robotu.

Pápay totiž podľa niektorých zdrojov dostal v istom čase za úlohu zlikvidovať biele kone a jeho brutálne správanie postupne gradovalo. Niektorí členovia skupiny, ktorí viac inklinovali násilnej trestnej činnosti, sa neskôr stali viac Pápayovou skupinou.

Z jedného kšeftu však Pápay nedostal od Šipoša a jeho ľudí žiadne peniaze. Z Pápayovho gangu sa stala plnohodnotná skupina, ktorá sa postavila šipošovcom aj samotnému bossovi. Milanovi Šipošovi rozlámali ruky a niektorí členovia pred brutálnym gangom Tibora Pápaya radšej ušli do Maďarska.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá