Pošli list a príde ti Zelená pošta

  • Mám rád startupy, ktoré ozaj riešia reálny problém alebo menia už zabehnuté kostnaté procesy. Zelená pošta je 100% jeden z tých projektov. Je skvelé, že na Slovensku vznikajú aj takéto a podobné startupy, o ktorých môžem pokojne povedať, že robia super vec.
image_1412318297.png
  • Mám rád startupy, ktoré ozaj riešia reálny problém alebo menia už zabehnuté kostnaté procesy. Zelená pošta je 100% jeden z tých projektov. Je skvelé, že na Slovensku vznikajú aj takéto a podobné startupy, o ktorých môžem pokojne povedať, že robia super vec.

 

Zelená pošta disruptuje už roky zabehnutý spôsob zasielania pošty. Večné fronty a „milé“ tety za okienkom – asi tak to pozná väčšina z nás. A čo tak spraviť to inak? Napríklad z pohodlia kancelárie alebo obývačky? Takto rozmýšľali zakladatelia Zelenej pošty, keď začali pracovať na tomto projekte. Akú službu teda Zelená pošta ponúka? Princíp je jednoduchý – koniec fyzického posielania dokumentov a listov.

Zelená pošta je aplikácia (desktop a mobilná appka), prostredníctvom ktorej môžete posielať vašu každodennú poštu elektronicky. Ak máte teda list, faktúru, úradné listiny alebo iné dokumenty, ktoré by ste museli klasicky posielať poštou, viete ich teraz poslať pohodlne – elektronicky. Všetko čo preto musíte spraviť, je vytvoriť si konto na stránke Zelenej pošty, nahrať súbor, napísať adresu a rovno posielate. A najlepšie na tom celom je, že je to naozaj také jednoduché.

 

 

„Najväčším prínosom našej služby je odbremenenie od administratívnych procesov súvisiacich s tvorbou pošty, čiže tlač, zabalenie listov do obálok, odnesenie a podanie na pošte, taktiež samozrejme šetrenie nákladov tým, že Zelená pošta tlačí vo veľkých tlačových strediskách, ktoré okrem tlače zabezpečia aj obálkovanie a podaj na pošte za nižšie ceny“popisuje kľúčovú prednosť celej služby Adrián Csuba, výkonný riaditeľ spoločnosti.

Pýtate sa, v akej forme vám príde takto poslaný list? Odpoveď vás možno prekvapí, ale v klasickej papierovej. Každá takto poslaná zásielka vám príde domov, do práce, na úrad alebo hocikde inde, najprv vo fyzickej papierovej forme. Na obálke nájdete pečiatku Zelenej pošty. Táto obsahuje jedinečný kód, vďaka ktorému sa príjemca môže prihlásiť do Zelenej pošty.

Ak si vytvoríte konto na Zelenej pošte, druhý krát vám list fyzicky prísť nemusí, ale príde elektronicky priamo do schránky Zelenej pošty. Tu nájdete prehľadne na jednom mieste všetku vašu korešpondenciu. 

 

 

Uvediem dva reálne príklady, prečo je riešenie od Zelenej pošty skutočne super:

1. Fyzická osoba – človek (ty a ja)

Idem poslať list na poštu, čo ma stojí čas, pohonné hmoty (lístok na autobus, vlak, raketoplán…) a o nervoch ani nehovorím. Jedinou nevýhodou je, že v prípade individuálnych listov, je cena v priemere o 9 centov drahšia, ako priamo na pošte. Keď si však zrátate náklady okolo toho, tak zistíme, že to je de facto lacnejšie (čas, cesta, káva po ceste tam…)!

 

2. Právnická osoba (firma)

Ak vlastníte spoločnosť, ktorá mesačne vyšle a príjme desiatky, stovky až tisíce dokumentov, je pre vás Zelená pošta reálnou úsporou času a financií. Tým, že posielate väčšie množstvo dokumentov naraz, získate lepšie podmienky u Zelenej pošty, ako by ste ich dostali na Pošte. Tu môže firma ušetriť až 60% svojich výdavkov na zasielanie zasielok.

 

Stránka ponúka poslanie jedného listu zdarma. Ak to chceš vyskúšať, ale nemáš komu napísať, pokojne ho pošli aj mne :).

 

 

Zelená pošta sa stala víťazom súťaže Business wall of fame organizovanej Deutsche Telekom. V šiestich krajinách hľadali najlepšiu appku, až ju nakoniec našli na Slovensku.

Ukuchtená bola v novom akceleračnom programe s názvom Launcher, ktorý sa chystá rozhýbať hladinu vody v našom startupovom jazierku.

  

Zdroj: zelenaposta.sk, wallofbusiness.com, launcher.sk

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech