Pošta začala distribúciu 300-eurových poukážok. Matovič by doprial všetkým, ale „štátny rozpočet nie je oslíček otras sa“

  • Podobnú motiváciu by Matovič doprial aj mladším, na to však nie sú peniaze
  • Peniaze posielajú najprv tým najstarším, medzi ktorých patrí aj 104-ročná Vilma
podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) pred rokovaním 29. schôdze vlády SR
TASR/Jakub Kotian
  • Podobnú motiváciu by Matovič doprial aj mladším, na to však nie sú peniaze
  • Peniaze posielajú najprv tým najstarším, medzi ktorých patrí aj 104-ročná Vilma

Seniorom začnú postupne chodiť 300-eurové poukazy, informuje Igor Matovič na sociálnej sieti. Slovenská pošta už začala rozosielať prvé šeky, v schránkach si tak onedlho nájdu sľúbenú motiváciu.

„Dnes Slovenská pošta začala s distribúciou prvých 20-tich tisícov listov so šekmi k našim zaočkovaným seniorom,“ píše minister financií na Facebooku.

Očkovanie seniorov nechráni len ich

Peniaze nerozosielajú náhodne, ale podľa konkrétneho vzorca, vysvetľuje Matovič. K peniazom sa najskôr dostanú najstarší, pričom menuje napríklad 104-ročnú pani Vilmu a Helenu či 103-ročnú pani Katarínu.

Dôchodcom praje, aby si peniaze užili v plnom zdraví. Zdôrazňuje, že očkovanie seniorov je dôležité pre celú spoločnosť, pretože nechráni len ich, ale aj naše nemocnice pred kolapsom a pomáha zdravotníkom. „Výrazne šetrí naše spoločné financie a umožňuje skorší návrat do normálu, po ktorom túžime všetci,“ dodáva Igor Matovič.

ĎAKUJEME300 eur na ceste k našim najstarším ✅Dnes Slovenská pošta začala s distribúciou prvých 20 tisíc listov so…

Posted by Igor Matovic on Tuesday, December 28, 2021

Ušetríme tak viac, než by sme inak minuli

Slovákov preto prosí, aby seniorom nezávideli: „Pomohli nám, pomáhame im.“ Na záver sľubuje, že sa nám táto investícia veľmi rýchlo a významne vráti, pretože ich očkovaním ušetríme omnoho viac ako 300 eur. „Život je najvác,“ dopĺňa.

V diskusii v komentároch pod príspevkom Matovič uznáva, že podobnú motiváciu by si zaslúžil každý: „Ale štátny rozpočet nie je oslíček otras sa.“ Vysvetľuje, že na niečo podobné by jednoducho neboli peniaze.

Ak človek nad 60 rokov absolvuje tretiu dávku očkovania, dostane 300 eur v hotovosti. Rovnakú odmenu dostanú aj tí, ktorí majú v súčasnosti tretiu dávku za sebou. Seniori, ktorí majú iba po prvej dávke a do Vianoc stihli dostať druhú, dostanú po 200 eur.

Tí, ktorí neboli očkovaní vôbec a do Vianoc sa rozhodli ísť na prvú dávku, resp. na jednodávkovú vakcínu, dostanú tiež 200 eur.

300 eur dostane každý dôchodca, ktorý sa do 31.12. zaregistruje v NCZI a najneskôr do 15.1. sa aj zaočkuje treťou dávkou.

Zdroje: Facebook/Igor Matovič, SIU

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie