Potvrdené! ESET postaví v Bratislave kampus, ktorý môže zmeniť Slovensko

  • ESET ponúkol štátu 26,2 milióna eur. Porazil tak konkurenciu a vyhral boj o pozemky, na ktorých si postaví svoje inovatívne centrum.
es1
linkedin.com
  • ESET ponúkol štátu 26,2 milióna eur. Porazil tak konkurenciu a vyhral boj o pozemky, na ktorých si postaví svoje inovatívne centrum.

ESET oslavuje už svoje 30. narodeniny v svojom odvetví a podarilo sa mu stať firmou roka 2016. V poslednej dobe mal však naťahovačky so slovenskou vládou, týkajúce sa odkúpenia Vojenskej nemocnice, ktorá je štátnym majetkom.

Cieľom nákupu je vybudovanie kancelárií pre 1400 zamestnancov, oživenie celej oblasti, sprístupnenie väčšiny častí pre verejnosť, ako aj poskytnutie centra pre slovenské začínajúce podniky.

foto:linkedin.com

Situácia však bola naozaj komplikovaná. Na jednej strane sa naša vláda chváli úspechmi ESET-u, ako sme mohli naposledy vidieť počas nášho predsedníctva Rady EÚ. Na druhej strane slovenský premiér, obviňuje spoločnosť zo snahy ovplyvňovať politický systém.

foto:linkedin.com/pulse

Okrem Esetu mala o priestory záujem aj firma s väzbami na finančnú skupinu J&T – Forespo Reality 10 a firma Forest Hill Company podnikateľa Františka Hodorovského. Na začiatku bola pritom cena za pozemky určená na 30 miliónov, nik však záujem neprejavil.

ESET patrí medzi top 10 daňových poplatníkov na Slovensku. Od vlády pritom nedostal žiadnu dotáciu. Zámery spoločnosti sú pritom jasné. ESET chce investovať 100 miliónov eur a pomôcť tak Bratislave a celej krajine posunúť sa o krok vpred. Väčšina priestoru sa stane verejne prístupným a dokonca 900 parkovacích miest, bude cez víkendy zadarmo prístupná pre kohokoľvek.

foto:linkedin.com/pulse

„Prítomnosť takéhoto centra zvyšuje šance, že budeme schopní udržať mladé talenty na Slovensku a motivovať ich k návratu zo zahraničia,“ povedal Richard Marko, generálny riaditeľ spoločnosti ESET.

Nový kampus ESETu má potenciál stať sa špičkovým centrom výskumu a vývoja na Slovensku. ESET rastie závratnou rýchlosťou a takéto centrum bude pre Slovensko bezpochyby veľkým obohatením.    

foto:linkedin.com/pulse

Spoločnosť zaoberajúca sa vývojom bezpečnostného softvéru už zverejnila prvé vizualizácie komplexu, ktoré vyzerajú skutočne megalomansky a pozostáva z niekoľkých poschodových budov s kruhovým pôdorysom. Niektoré z nich na vrchu zdobia zelené plochy, ktoré sú dnešným eko trendom v urbanistickej architektúre. Za súčasným návrhom stojí architektonické štúdio A11.

zdroj:linkedin.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech