POTVRDENÉ: Kaviarenský gigant prichádza na Slovensko. Otvorí 100 kaviarní po celej krajine

  • Sieť pochádza z Rumunska a aktuálne buduje prevádzky v Maďarsku
  • Kaviarne otvoria po celom Slovensku
barista, káva
Ilustračné foto: káva freepik, unsplash/Tim Umphreys
  • Sieť pochádza z Rumunska a aktuálne buduje prevádzky v Maďarsku
  • Kaviarne otvoria po celom Slovensku

Spravodajský portál tvnoviny.sk informuje, že na Slovensko príde nová sieť kaviarní. Svoju prvú prevádzku by mali otvoriť už o pár mesiacov a do štyroch rokov ich chcú mať v krajine desiatky. 

Sieť pochádza z Rumunska a aktuálne buduje svoju sieť v Maďarsku. Reč je o sieti kaviarní 5 to go, ktorá už o pár mesiacov príde na slovenský trh. „Po komplexnej analýze trhu a spotrebiteľského správania sme presvedčení, že značka 5 to go bude na Slovensku veľmi dobre prijatá,“ pre Worldcaffeportal to povedal pre spoluzakladateľ 5 to go Lucian Badila.

Ich pôvodný plán znel, že už v tomto čase mali otvárať svoju prvú prevádzku, no otváračka sa presúva na jeseň tohto roka.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa 5 to go (@5togo)

„Odhadujeme, že našu prvú kaviareň otvoríme na prelome tretieho a štvrtého kvartálu tohto roka v Bratislave. Tá bude mať 60 až 100 metrov štvorcových, pričom bude našou vlajkovou loďou. Nebude stáť v nákupnom centre, ale na ulici,“ pre tvnoviny.sk to manažér pre expanziu Laurentiu Badila.

100 lokalít = 100 kaviarní

„Príchod na Slovensko je úplne prirodzený, pretože po preštudovaní trhu s kávou, konzumných zvyklostí a ekonomických faktorov sme usúdili, že náš koncept sem dokonale zapadne,“ doplnil Badila. Sieť sa však nezastaví len v Bratislave. Kaviarne otvoria po celom Slovensku. „Do konca roka 2028 chceme na Slovensku dosiahnuť 100 lokalít,“ uzavrel Badila.

Jazyková kaviareň v Trnave

Trnavské vzdelávacie enviro a reuse centrum Baterkáreň v spolupráci s mestským integračným centrom ConnecTT spúšťa od apríla sériu podujatí pre cudzincov žijúcich v meste. Informovalo o tom centrum.

„Po úspešných minuloročných jazykových kaviarňach sa v Baterkárni budú konať aj ďalšie komunitné podujatia, ktoré sú súčasťou bohatého integračného programu určeného nielen pre cudzincov, ale aj pre domácich obyvateľov,“ uviedla Katarína Boháčková z centra.

Fungovať bude jazyková kaviareň Language café, ktorej cieľom je neformálna konverzácia v angličtine, prípadne v inom jazyku. Na podujatí Cultural Night – Kultúrna noc zase priblížia publiku cudzinci žijúci v Trnave svoje tradície, zvyky a svoju domácu kuchyňu.

Milovníci cestopisov si v Cestovateľskom kine môžu prísť vychutnať komentované premietanie videí a fotografií zo vzdialenejších krajín.

„Socio-kultúrny workshop To je také slovenské, určený pre ľudí z Ukrajiny, pomôže porozumieť slovenskému, ale aj trnavskému prostrediu a správaniu domácich obyvateľov,“ doplnila Boháčková.

Pripravené sú tiež kreatívne stretnutia a workshopy. Každý z programov je podľa organizátorov zároveň neformálnou príležitosťou zoznámiť sa s ďalšími ľuďmi z iných krajín, ktorí sa rozhodli žiť v Trnave.

Zdroje: tvnoviny.sk, worldcaffeportal, TASR

Najnovšie videá

Trendové videá