POTVRDENÉ! Prvá európska továreň Tesla bude na Slovensku!

  • To, o čom sa šuškalo už dlhšie, je skutočne realitou. Tesla postaví na Slovensku svoju prvú európsku továreň, a Slovensko sa tak môže definitívne označiť za automobilovú veľmoc.
Optimized-c
  • To, o čom sa šuškalo už dlhšie, je skutočne realitou. Tesla postaví na Slovensku svoju prvú európsku továreň, a Slovensko sa tak môže definitívne označiť za automobilovú veľmoc.

unnamed

Elon Musk túto skutočnosť oznámil na tlačovej konferencii po predstavení Tesla Model 3. Podobný krok sa očakával, keďže expanzia do Európy je pre spoločnosť, ktorej úspech podľa mnohých závisí práve od toho, ako dopadne Model 3, nevyhnutná.

Hoci sme všetci očakávali, že by sa továreň mohla postaviť v Banskobystrickom kraji neďaleko Zvolena, Musk všetkých šokoval, keď sa napokon rozhodol postaviť svoju továreň pri meste Šaľa.

„Spočiatku som bol skeptický, no potom, čo sa pre Slovensko rozhodol aj Hyperloop, všetky moje pochybnosti zmizli. Inšpirovali ma úspechy Andreja Babiša s jeho Duslom v tomto okolí, preto som sa rozhodol priniesť svoju továreň práve sem. Šaľa sa nachádza v perfektnej lokalite, keďže sa v blízkosti nachádza aj železnica, ktorá nám umožní expedovať naše Tesly do celého sveta, minimálne do Maďarska, kde je najviac predaných Tesiel na jedného obyvateľa.“ – Elon Musk

800px-Šaľa_Duslo

Duslo Šaľa, neďaleko ktorého sa má čoskoro začať stavať slovenská gigafactory. Foto: wikipedia

Podľa prvých neoficiálnych informácií by v novej továrni malo nájsť prácu 15 000 ľudí a prvé auto by malo opustiť brány v roku 2019. Ročne tu spoločnosť vyrobí 150 000 kusov automobilov, vrátane špeciálneho modelu Tesla Model SK, ktorý bude mať v palubnom počítači zakomponovanú hudbu slovenských autorov. V kuloároch sa šepká, že na spoluprácu boli oslovené hudobné skupiny Desmod a Gladiátor.

morgan-stanleys-tesla-analyst-keeps-asking-crazy-questions-that-make-elon-musk-laugh

foto: businessinsider.com

Poznámka: Článok bol uverejnený ako prvoaprílový žart. :)

zdroj: aprilfools.com zdroj titulnej fotografie: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech