„Poučila som sa,“ Tabák sa opäť okúpala v potoku, všetko je ale inak. Bežná taktika, hovorí marketér

  • Romana Tabák sa opäť kúpala v tatranskom potoku
  • Tentokrát ale bolo úplne všetko inak a neporušila zákon
Romana Tabák v potoku
FB/Romana Tabák, TASR/Martin Baumann
  • Romana Tabák sa opäť kúpala v tatranskom potoku
  • Tentokrát ale bolo úplne všetko inak a neporušila zákon

Poslankyňa Romana Tabák je známa viacerými ikonickými trapasmi. Jedným z nich bolo napríklad kúpanie sa v tatranskom Studenom potoku. Na jej otužovaciu eskapádu ale doslova doplatila, a to pokutou. Ochladiť sa v tom čase totiž rozhodla v časti potoka, v ktorej platil najvyšší stupeň ochrany.

V súčasných horúčavách opäť raz vytiahla plavky a schladila sa v rovnakom potoku, no za úplne iných okolností. Tentokrát si totiž nebude musieť z peňaženky vytiahnuť 500 eur, a to preto, že nešlo o „protizákonné kúpanie“, ale o dohodnutú iniciatívu s Tatranským národným parkom. 

Kajúcnička Tabák

„Minulý rok som urobila veľkú chybu, že som sa otužila na mieste, kde som sa nemala, takže sme sem prišli a označili miesto, kde sa nesmie otužovať,“ prehovorila priamo z Tatier Tabák vo videu pre Topky.

Po boku pracovníka TANAP-u Petra Spitzkopfa sa tak po minuloročnom „faile“ rozhodla šíriť medzi ľuďmi osvetu, kde sa v tatranských končinách dá a kde nedá otužovať.

Priamo v časti parku, kde sa pred rokom okúpala a schytala pokutu, nalepila vo videoreportáži značku súvisiacu práve so zákazom kúpania sa.

„Ja túto vašu snahu oceňujem, kiežby všetci hriešnici pristupovali k svojmu prehrešku rovnako, pretože dodržiavaním zásad všetci prispievate k udržiavaniu nášho najstaršieho národného parku,“ poznamenal vo videu pracovník TANAP-u.

Následne sa dvojica presunula k časti potoka, kde je kúpanie povolené. „Teraz vám ukážem, kde je povolené otužovať a kúpať v Tatranskom národnom parku,“ upozornila vo videu poslankyňa a ochladila sa v tatranskom potoku bez rizika pokuty.

Romana Tabák
zdroj: Startitup/Dominik Bízik

„Poučila som sa“

V potoku sa prvýkrát Tabák okúpala v júli minulý rok. Následne fotografiu zverejnila na Facebooku a jej iniciatívu začala preverovať Slovenská inšpekcia životného prostredia a vyrúbila jej pokutu 500 eur. Neuvážlivý krok dnes Tabák ľutuje.

„Som len rada, že som sa poučila z chýb a ľudia budú vedieť, kde sa otužovať, pretože otužovanie je veľmi prospešné pre naše zdravie,“ povedala pre Startitup Tabák. Dodala, že to myslí vážne.

Tabák potok kúpanie v potoku
zdroj: Startitup/Dominik Bizík, FB/Romana Tabák

Marketér Romanu pochválil

Startitup zaujímalo, ako verejné kajanie poslankyne vníma expert na marketing Róbert Slovák. Podľa jeho vyjadrenia sa zdá, že najnovšia iniciatíva poslankyni vyšla aspoň z marketingového hľadiska a nezaradí sa do jej bohatého portfólia trapasov.

Je to jedna z bežných kampaňových taktík, využiť nevýhodu na výhodu,“ opísal nám šéf reklamnej agentúry Róbert Slovák a jeho priatelia.

Oceňuje, že „z failu, ktorý spôsobila predchádzajúcim sa kúpaním, sa snaží vyťažiť niečo pozitívne“. „Takže si myslím, že je správny krok, že to robí, a myslím si, že to môže vyvolať sympatie u ľudí, ktorí to ocenia,“ dodáva Slovák.

Zdroj: Topky

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá