Považovali ho za muža s „najväčšou rodinou“ v Rusku. Bývalý kňaz bol odsúdený za sexuálne zneužívanie

  • Ruský kňaz Nikolaj Stremskij bol odsúdený za sexuálne zneužívanie
  • Bol tiež známy ako muž „najväčšou rodinou“ v Rusku
  • Ruský súd ho poslal do väzenia na 21 rokov
stremskij
Nikolaj Stremskij, YouTube/disserr.com/Reprofoto, pixabay.com
  • Ruský kňaz Nikolaj Stremskij bol odsúdený za sexuálne zneužívanie
  • Bol tiež známy ako muž „najväčšou rodinou“ v Rusku
  • Ruský súd ho poslal do väzenia na 21 rokov

Jeho prípad sa riešil už počas roku 2019, no obvinenia voči nemu sa považovali za ohováranie a následne boli stiahnuté. Dnes je kauza bývalého pravoslávneho kňaza Nikolaja Stremskijho opäť rozoberaná viacerými médiami.

Dôvodom je rozhodnutie ruského súdu, ktorý ho poslal na 21 rokov do väzenia. Ako informuje portál BBC, obvinenia voči kňazovi sú pravdivé.

Muž s „najväčšou rodinou“ v Rusku

Bývalý pravoslávny kňaz Nikolaj Stremskij je v Rusku dosť známy. Teraz však nehovoríme o jeho spáchaných zločinoch. Ako informuje portál TrueTellsNigeria, od začiatku 90. rokov viedol detský domov.

Spolu so svojou manželkou si Stremskij adoptoval celkovo 70 detí, z ktorých sú v súčasnosti už dospelí ľudia. Išlo o opustené deti z detských domovov, ktoré sa nachádzali v ich regióne.

Otec Nikolaj Stremskij, bol vďaka tomu považovaný za patriarchu najväčšej ruskej rodiny. Dokonca ho vyznamenali národným Rádom rodičovskej slávy a tiež bol držiteľom ceny ustanovenej Červeným krížom a ruskou vládou. 

Znovu obvinený a po prvýkrát odsúdený

Bývalý pravoslávny kňaz bol zatknutý už počas roku 2019, kedy ho vyšetrovali za údajné trestné činy voči siedmim maloletým. Ako uvádza portál The Moscow Times, obvinenia voči nemu boli v tom čase považované iba za ohováranie.

Podľa dostupných informácií bol Stremskij opäť zadržaný počas minulého týždňa. Trestné vyšetrovanie proti nemu mali úrady znovu začať dňa 12. septembra, a to za nezákonné obmedzovanie slobody, sexuálne zneužívanie niekoľkých detí a iné násilné činy.

Súd v Saraktaši sa rozhodol dňa 24. decembra odsúdiť bývalého pravoslávneho kňaza na väzenie v trestaneckej kolónii po dobu 21 rokov. Stremskij tiež dostal zákaz pracovať s deťmi, bol vylúčený z kňazstva a boli mu odobraté všetky jeho doterajšie ocenenia.

zdroj: YouTube/disserr.com/Reprofoto

V roku 2020 informovala ruská štátna mediálna agentúra TASS o tom, že jedno z jeho adoptívnych detí a jej manžel dostali podmienečné tresty. Podľa viacerých informácií mali ešte počas života so Stremskijm nezákonne obmedzovať slobodu ostatných detí nachádzajúcich sa v dome. 

Zdroje: BBC, TrueTellsNigeria, The Moscow Times

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie