Povinná karanténa na Slovensku zatiaľ nebude, hlási ministerstvo vnútra

  • Podľa ministerstva vnútra sa v prípade zhoršenia epidemiologickej situácie na Slovensku preferujú opatrenia koncentrované na ohniská nákazy
  • Znovuzavedenie povinnej karantény nepodporuje
AktualneSIU
Stratitup
  • Podľa ministerstva vnútra sa v prípade zhoršenia epidemiologickej situácie na Slovensku preferujú opatrenia koncentrované na ohniská nákazy
  • Znovuzavedenie povinnej karantény nepodporuje

Ministerstvo vnútra nateraz neuvažuje o znovuzavedení povinnej karantény. Preferovaným riešením je podľa rezortu domáca izolácia do vykonania testu na COVID-19.

Ministerstvo tiež dodáva, že v prípade zhoršenia epidemiologickej situácie na Slovensku sa uprednostňujú opatrenia koncentrované na ohniská nákazy.

Domáca izolácia do vykonania testu

O znovuzavedení povinnej izolácie v štátom určenom zariadení pre osoby prichádzajúce zo zahraničia sa v predvídateľnej budúcnosti neuvažuje,“ uvádza ministerstvo.

Preferovaným riešením je podľa rezortu domáca izolácia do doby nevyhnutnej pre vykonanie testu na COVID-19, tak ako to platí v súčasnosti pre ľudí, ktorí sa vrátia z krajín neevidovaných na takzvanom zozname bezpečných štátov.

Ministerstvo tiež uvádza, že v prípade zhoršenia situácie sa preferujú lokalizované opatrenia, koncentrované na ohniská nákazy.

Prijaté môžu byť ďalšie opatrenia 

Rezort vnútra vysvetľuje, že ak by prišlo k „závažnému zhoršeniu“ epidemiologickej situácie, môžu byť prijaté aj ďalšie opatrenia pre predchádzanie výskytu ochorenia.

Ich podoba však má byť prispôsobená aktuálnej situácii. Tieto opatrenia majú vychádzať najmä zo Zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia.

V prípade nutnosti vyhlásenia núdzového stavu na území Slovenskej republiky môžu byť podporené opatreniami hospodárskej mobilizácie, tak aby boli vynaložené všetky dostupné prostriedky na zmiernenie následkov epidémie,“ reagoval rezort na to, koľko lôžok je dostupných v prípade znovuzavedenia povinnej štátnej karantény. Ministerstvo tiež uisťuje verejnosť, že v prípade akýchkoľvek zmien a opatrení bude verejnosť informovaná v dostatočnom predstihu.

Zdroje: SITA, Ministerstvo vnútra

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK