Pozná­me 12 fina­lis­tov Star­tu­pA­wards 2015!

Martin Bohunický / 10. novembra 2015 / Tools a produktivita

Počas minu­lé­ho víken­du bojo­va­lo top 20 tech­no­lo­gic­ký­ch star­tu­pov Slo­ven­ska o vstu­pen­ku na toh­to­roč­nú Star­tu­pA­wards. Tími sa zúčast­ni­li one-to-one men­to­rin­gu naprí­klad aj s Pau­lom Joze­fa­kom, Helom Mac­kom, Micha­lom Tru­ba­nom, či Kenom Ryanom z cel­ko­vé­ho počtu 12 porot­cov.

 

12 tímov, ktoré zabojujú o prvenstvo v 4 kategóriách už 27. novembra sú:

 

Digital: 

Cloudo - rozšírenie pre prehliadače, ktoré vám umožňuje ovládať vaše cloudové aplikácie cez jednoduché príkazy. Jeho filozofia je jednoduchá: "Do more with less". Je integrovaný do väčšiny aplikácií, ktoré používate naozaj často (Dropbox, Drive, Evernote, Trello a mnoho ďalších).

Orderlord - aplikácia určená pre reštaurácie s cieľom zefektívniť donášku jedla. OrderLord je komplexný nástroj, ktorý umožňuje optimalizovať rozdelenie objednávok a celkovo zjednodušiť prácu rozvozným firmám.

Tootoot - mení zaužívaný proces organizovania koncertov od základov - fanúšikovia viac nemusia čakať na oznámenie termínov koncertov. Naopak, od teraz majú možnosť sami ovplyvniť rozhodovanie kapely či manažéra o najbližších koncertoch a turné.

 

 

Science:

Blue Vision Labs 

Capturing Reality - umelecký softvér, ktorý dokáže z akéhokoľvek obrázku vytiahnuť a vytvoriť pôsobivý 3D model.

Photoneo - najvyššie rozlíšenie, presnosť a rýchlosť spomedzi všetkých dostupných 3D kamier.

 

Art & Design:

Benjamin Button - inteligentný systém na báze wearable kamery na zachytávanie spomienok detí.

Drone'n'Base - jediná indoor hra na svete, ktorá premieňa lietanie s dronmi na napínavé letecké preteky, súboje či tréningy.

LittleLane ucelený súbor hier a pomôcok pri výučbe materinského alebo cudzieho jazyka pre vaše dieťa.

 

  Postupujúce startupy do finále Startupawards 2015

 

Society:

BatSuite - zariadenie na pomoc nevidiacim a slabo vidiacim, inšpirované prírodou. Na báze snímania vzdialenosti ultrazvukovými vlnami vytvára pocit priestoru cez smart-watch hodinky BatSuite Sonar.

BeeSafe - bezpečnostná appka, ktorá sleduje pravidelnú aktivitu používateľa a automaticky vyhodnotí, keď sa nachádza v nebezpečnej situácii.

Waste.it - zabezpečuje nepretržité monitorovanie stavu zaplnenia kontajnerov prostredníctvom Waste:IT senzorov zabudovaných v jednotlivých

kontajneroch.

 

zdroj:startupawards.sk

Pridať komentár (0)