Facebook/ Lucia Šicko, Facebook/ Pixel Federation
Facebook/ Lucia Šicko, Facebook/ Pixel Federation

Prácu snov nájdeš aj na Slovensku. V hernom štúdiu Pixel Federation zarobíš aj 3 000 eur

  • Najväčšie slovenské herné štúdio Pixel Federation pracuje na nových tituloch a preto rozširuje svoje rady o ďalších zamestnancov
  • Otvorené pozície sa týkajú novopripravovaných, ale aj už zabehnutých projektov
  • Najväčšie slovenské herné štúdio Pixel Federation pracuje na nových tituloch a preto rozširuje svoje rady o ďalších zamestnancov
  • Otvorené pozície sa týkajú novopripravovaných, ale aj už zabehnutých projektov

Počas pandémie došlo bez pochýb k rastu celého herného priemyslu. Štúdio má preto aktuálne v pipeline hneď niekoľko nových projektov, z ktorých voľné pokračovanie najúspešnejšej hry Diggy’s Adventure s názvom Puzzle Adventure má naplánované globálne predstavenie už koncom Q1/2021. 

Šimon Šicko: PIXEL FEDERATION má síce obrat 33 miliónov eur, no za úspešného sa nepovažujem (Rozhovor)

O tom, že spoločnosti sa naozaj darí aj napriek súčasnej kríze, svedčia aj hospodárske výsledky. V Q1-Q2 2020 jej príjmy predstavovali 23 miliónov eur v porovnaní s 15 miliónmi eur v 1. až 2. štvrťrok 2019.   

Čo sa týka ponúk na kúpu Pixel Federation, tie boli zatiaľ na úrovni valuácie. Tá sa podľa zakladateľa štúdia, Šimona Šicka pohybuje na úrovni 50 až 70 miliónov eur. „Nie sú to sumy, ktoré si predstavujeme a zároveň peniaze nie sú najväčšou motiváciou. Príležitosť rásť a získanie know-how sú pre mňa momentálne najväčšími prioritami,“ prezradil pre Startitup Šicko.

Uverejnil používateľ Pixel Federation Piatok 22. decembra 2017

 

Je mi jedno, či mám na účte 10 000 eur alebo milión, dôležité bude, ako ich viem v budúcnosti zúročiť.

Väčší tím

Nerastú však len príjmy, ale aj tím. Za posledné roky sa Pixel Federation rozrástla a momentálne má 212 zamestnancov.  Navyše, aktuálne štúdio spustilo náborovú kampaň, ktorá je sprevádzaná milým videom, v ktorom rozprávajú rodinní príslušníci zamestnancov o tom, aké je to pracovať v Pixel Federation. 

 

Dobre odvedená práca si zaslúži adekvátne ohodnotenie. Okrem zaujímavého platu sa vo firme môžeš tešiť aj z 13. platu. Ako však hovorí zakladateľ štúdia Šimon Šicko, peniaze nie sú všetko. V Pixel Federation ťa preto navyše čakajú aj nefinančné benefity.

Uverejnil používateľ Pixel Federation Streda 17. januára 2018

Patrí medzi ne možnosť využívať fitness, zvýhodnené členstvo v súkromnom zdravotníckom zariadení ProCare či možnosť jazykového vzdelávania priamo vo firme. A aké by to bolo herné štúdio, ak by v ňom chýbala chill out zóna so šípkami či arkádovými automatmi. Tešiť sa môžeš dokonca aj na firemné masáže, sick days a jedny z najlepších a najtvorivejších pracovných priestorov na Slovensku.

Koho hľadajú? 

Spoločnosť momentálne zacielila svoj hľadáčik na 3D Artists. Na tejto pozícii budeš vytvárať grafický obsah pre nové hry. Tvoju prácu uvidia milióny hráčov po celom svete. Základná zložka mzdy na tejto pozícii je 2 000 eur v hrubom. 

Hľadá sa však aj nový programátor, ktorý už má čo-to za sebou vo vývoji, údržbe a dizajnovaní aplikácií. Základná zložka mzdy je 1800-3200 eur v hrubom.

„Samozrejme, ako od každého pixláka, aj od teba očakávame analytické myslenie, zodpovedný prístup, dobré komunikačné zručnosti pri práci v tíme ako aj nadšenie pre riešenie komplikovaných problémov,“ píše štúdio v popise pracovnej pozície.

Uverejnil používateľ Pixel Federation Streda 9. augusta 2017

 

Pátranie je vyhlásené aj po Marketingovom špecialistovi či špecialistke. Na tejto pozícii budeš spolu s marketingovým tímom súčasťou vytvárania a správy kampaní. Ideálny človek na túto pozíciu by mal byť marketér telom aj dušou, byť aspoň trošku kreatívny a nebáť sa tvorby online kampaní, čísel a dát. Základná zložka mzdy je 1200 – 1500 eur v hrubom.

Šancu máš aj keď si Motion Designer. Záujemcov čaká vytváranie video reklamy spolu s marketingovým tímom. Vedieť by si mal upravovať už existujúce videá zmenou strihu, scén, textov a obrázkov do videa. Tvoj plat bude začínať na sume 1 200 eur v hrubom.

Uverejnil používateľ Pixel Federation Streda 12. júla 2017

 

Ako Idea Maker budeš zase vytvárať reklamný video obsah pre hry. Na túto pozíciu sa budeš hodiť, ak ti nebude robiť problém vymyslieť kreatívu celkom od nuly, od prvotnej idey, cez scenár, copywriting až po udržiavanie správneho smeru idey pri produkcii samotného videa. Tvoj plat bude začínať na 1 500 eurách v hrubom.

Hráš hry od Pixel Federation?

Pixel Federation má však záujem aj o 3D Animátora, ktorý má na starosti vytváranie 3D video reklamy. Tvojou úlohou bude kreovanie storyboardov a nových scén podľa zadefinovaného scenára, následne budeš riešiť exekúciu samotného 3D videa. Tvojou odmenou bude plat začínajúci na 1 800 eurách v hrubom.

Poslednou voľnou pozíciou je práca UI dizajnéra. Budeš zodpovedný za dizajn svetových hier s viac než 1 miliónom aktívnych užívateľov denne. Na výplate uvidíš minimálne 2 000 eur mesačne v hrubom.

„Najzaujímavejšia je pre mňa práca s ľuďmi. My tu máme vo firme extrémne veľa talentovaných ľudí a každodenná práca a komunikácia s nimi je pre mňa veľmi inšpiratívna a posúva ma dopredu,“ opisuje svoju pracovnú skúsenosť Michal, ktorý v štúdiu pôsobí ako UX manažér.

Pre každú spomínanú pozíciu platí, že ku základnej mzde sa ti budú započítavať aj bonusy a 13. plat. Ide pritom o práca na trvalý pracovný pomer.

„Piliere, ktoré sú pre nás dôležité, sú transparentnosť, sloboda, zodpovednosť a v neposlednom rade dostatočný priestor pre zlyhávanie, ale aj rýchle učenie sa,“ hovorí Lucia Šicko, Chief learning officer.

Uverejnil používateľ Lucia Sickova Sobota 20. októbra 2018

Zatiaľ len práca z domu

Čo sa týka pandémie COVID-19 vs. Pixel Federation, spoločnosť naďalej šlape ako hodinky a zamestnanci pracujú v režime home office. Lucia Šicková však objasňuje, že situáciu nepretržité vyhodnocujú. Konečné rozhodnutie či a kedy sa ich tím vráti do štúdia, bude podľa jej slov, založené na výsledkoch spätnej väzby zamestnancov a makro údajoch z vonkajšieho sveta.

„Starostlivo sledujeme, ako sa situácia vyvíja globálne, hľadáme inšpiráciu v krajinách, ktoré dobre zvládajú znovuotvorenie, spolupracujeme s naším krízovým štábom a krok za krokom pripravujeme systémové opatrenia pre návrat,“ dodáva CLO, Lucia Šicková.

Zdroj: Pixel Federation

Najnovšie