17 sekundové pravidlo, s ktorým dosiahneš v živote čokoľvek si zaumieniš

  • Určite ste už počuli o zákone príťažlivosti - teda to, na čo myslíte, to aj dostanete
  • 17 sekundové pravidlo zmenilo život už viacerý ľudom
maxresdefault
unsplash.com/scott webb
  • Určite ste už počuli o zákone príťažlivosti - teda to, na čo myslíte, to aj dostanete
  • 17 sekundové pravidlo zmenilo život už viacerý ľudom

Jediná vec, ktorá vám bráni v tom, aby ste dostali všetko, čo chcete, je odpor. Zameriavate sa na to, čo nemáte, a čo vám chýba. Aby ste však získali to, čo chcete, musíte sa na to zamerať bez akýchkoľvek iných myšlienok, pochybností alebo nedôvery. Život vám totiž dáva to, čomu neustále venujete pozornosť. Inak povedané, vo vašom živote „rastie“ to, na čo sa zameriavate.

Ako funguje zákon príťažlivosti?

Predstavte si, že ste v New Yorku, nasadnete do taxíka, no taxikár vám nerozumie. Vy mu hovoríte a neustále opakujete: „Neberte ma k Soche slobody! Prosím, neberte ma k Soche slobody!“ On vám síce nerozumie, ale počuje, na čo sa zameriavate, takže vás odnesie práve k Soche slobody.

Je teda potrebné položiť si dôležitú otázku: Nastúpili by ste do taxíka a hovorili by ste vodičovi, kam NECHCETE ísť namiesto toho, aby ste mu povedali, kam CHCETE ísť?

A rovnako to funguje aj s vesmírom. Keď sa na niečo zameriavate, on nevie, či to chcete alebo nie – jediné, čo vie je, že sa na to sústreďujete.

A práve preto, že vesmír vám chce dať všetko, na čo sa sústreďujete, nemá zmysel uvažovať o zlých veciach – o veciach, ktoré vo svojom živote mať nechcete.

Vy ste tvorcom svojho života a práve preto by ste sa mali zameriavať iba na to, čo naozaj chcete. Podľa psychológov vám na to stačí iba 17 sekúnd.

Prečo 17 sekúnd?

Pretože ak sa budete 17 sekúnd na niečo zameriavať a sústrediť, dokážete zmeniť to, čo cítite. 17 sekúnd je dostatok času na to, aby ste prišli na iné myšlienky, ktoré zosilnia zákon príťažlivosti.

Na konci 17 sekúnd je ďalších 17 sekúnd, teda dokopy už máte 34 sekúnd zameriavania sa na to, čo chcete. Z toho sa môže stať 68 sekúnd a celý vesmír je už spojený a pripravený dať vám to.

Podľa psychológov sa totiž zameriavame na to, čo chceme, len asi 5 sekúnd a potom rýchlo začíname pochybovať. Najprv sme motivovaný a nabudený, ale to nadšenie rýchlo, veľmi rýchlo opadne.

Ako používať pravidlo 17 sekúnd

Po dobu 17 sekúnd si v mysli vytvárajte obrazy toho, čo chcete. Predstavujte si, čo by ste robili, ak by ste to mali, ako by ste sa cítili a predstavujte si každý, aj ten najmenší detail.

Zamerajte sa iba na to, ČO CHCETE, nie na to, čo nechcete a pritiahnite si to do svojho života.

Zdroj: educateinspirechange.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech