Prečo som to vzdal s Apple Music a vrátil sa k Spotify

  • Apple Music bol vypustený do sveta s mračnom humbuku, očakávaní a nadšenia. Prvé hodnotenia - vrátane toho môjho - ho označili za sľubného súpera pre Spotify, no po niekoľkých týždňoch, keď skončil trial som sa vrátil ku Spotify.
image_1447692207.jpeg
  • Apple Music bol vypustený do sveta s mračnom humbuku, očakávaní a nadšenia. Prvé hodnotenia - vrátane toho môjho - ho označili za sľubného súpera pre Spotify, no po niekoľkých týždňoch, keď skončil trial som sa vrátil ku Spotify.

 

Pre mňa bolo problémom to, že Apple Music sedí na veľmi zvláštnom mieste, na ktorom je iTunes stále kráľom a sociálne médiá neexistujú. Frustruje ma to, že väčšinu svojho času trávim pred počítačom a keď chcem pracovať s Apple Music, musím to po väčšinu času robiť v iTunes. To je strašné, mätúce. Najmä pre to, lebo mám pocit, že sa iTunes snaží robiť toho priveľa.

 

 

Neustále som končil v zlej kolonke iTunes, preplietal som sa cez pomalý search bar a skončil som na purchase page namiesto download page. Ak skončíte v iTunes kvôli linku zdieľanému cez sociálne médiá, musíte ísť celú tú cestu späť až na začiatok, switchnúť na Apple Music, nájsť zasa album a tak ho pridať do knižnice. 

Mám rád Apple Music no neznášam to, že som nútený používať iTunes na prácu s ním. Mobilná aplikácia má svoju vlastnú dávku problémov, ktoré však oproti tomu ľahko prehliadnete. 

 

 

Keď dáte Spotify vedľa iTunes, je to ako noc a deň. Aplikácia je svižná, jednoduchá na používanie a ponúka fantastickú discovery feature. Najlepšou časťou Spotify je, že hudbu môžete zdieľať až nemysliteľne jednoduchšie, spolu s ongoing playlist subscrition a možnosťou pridávať priateľov k odberu. 

Ak naozaj nemáte radi Spotify appku, vyskúšajte webovú verziu. V prípade Apple Music by som si skutočne prial, aby mala webovú verziu, niečo čo by pracovalo bez inštalácie, čo by bolo natívne pre web a zdieľateľné. Aktuálny spôsob akým Apple Music pracuje na desktope je príliš ťažkopádny a frustrujúci. 

 

 

iTunes bolo vybudované pre éru, v ktorej neexistovalo streamovanie hudby a mám pocit, že by existoval aj oveľa lepší spôsob, v ktorom by sme iTunes používať nemuseli. Uvedomujem si, že focus tu je najmä na mobilných userov avšak desktop users taktiež vytvárajú značnú časť aktivity služby. 

S radosťou a otvoreným srdcom sa k tomu vrátím, ak z celého mechanizmu vypustia iTunes, no dovtedy I´m back on Spotify. 

 

Zdroj: thenextweb.com, Owen Williams

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech