Pre­čo som to vzdal s App­le Music a vrá­til sa k Spo­ti­fy

Ľudovít Nastišin / 16. novembra 2015 / Lifehacking

App­le Music bol vypus­te­ný do sve­ta s mrač­nom hum­bu­ku, oča­ká­va­ní a nad­še­nia. Prvé hod­no­te­nia — vrá­ta­ne toho môj­ho — ho ozna­či­li za sľub­né­ho súpe­ra pre Spo­ti­fy, no po nie­koľ­ký­ch týžd­ňo­ch, keď skon­čil trial som sa vrá­til ku Spo­ti­fy.

 

Pre mňa bolo problémom to, že Apple Music sedí na veľmi zvláštnom mieste, na ktorom je iTunes stále kráľom a sociálne médiá neexistujú. Frustruje ma to, že väčšinu svojho času trávim pred počítačom a keď chcem pracovať s Apple Music, musím to po väčšinu času robiť v iTunes. To je strašné, mätúce. Najmä pre to, lebo mám pocit, že sa iTunes snaží robiť toho priveľa.

 

 

Neustále som končil v zlej kolonke iTunes, preplietal som sa cez pomalý search bar a skončil som na purchase page namiesto download page. Ak skončíte v iTunes kvôli linku zdieľanému cez sociálne médiá, musíte ísť celú tú cestu späť až na začiatok, switchnúť na Apple Music, nájsť zasa album a tak ho pridať do knižnice. 

Mám rád Apple Music no neznášam to, že som nútený používať iTunes na prácu s ním. Mobilná aplikácia má svoju vlastnú dávku problémov, ktoré však oproti tomu ľahko prehliadnete. 

 

 

Keď dáte Spotify vedľa iTunes, je to ako noc a deň. Aplikácia je svižná, jednoduchá na používanie a ponúka fantastickú discovery feature. Najlepšou časťou Spotify je, že hudbu môžete zdieľať až nemysliteľne jednoduchšie, spolu s ongoing playlist subscrition a možnosťou pridávať priateľov k odberu. 

Ak naozaj nemáte radi Spotify appku, vyskúšajte webovú verziu. V prípade Apple Music by som si skutočne prial, aby mala webovú verziu, niečo čo by pracovalo bez inštalácie, čo by bolo natívne pre web a zdieľateľné. Aktuálny spôsob akým Apple Music pracuje na desktope je príliš ťažkopádny a frustrujúci. 

 

 

iTunes bolo vybudované pre éru, v ktorej neexistovalo streamovanie hudby a mám pocit, že by existoval aj oveľa lepší spôsob, v ktorom by sme iTunes používať nemuseli. Uvedomujem si, že focus tu je najmä na mobilných userov avšak desktop users taktiež vytvárajú značnú časť aktivity služby. 

S radosťou a otvoreným srdcom sa k tomu vrátím, ak z celého mechanizmu vypustia iTunes, no dovtedy I´m back on Spotify. 

 

Zdroj: thenextweb.com, Owen Williams

Pridať komentár (0)