PREDPOVEĎ: Na Slovensko sa vracajú mrazy. Teplotný rozdiel medzi dňom a nocou bude enormný

  • Predpoveď počasia na tento týždeň je turbulentná
  • Na Slovensko sa vrátia nočné mrazy, no cez deň bude stále teplo
  • Pred víkendom zase vyťahuj gumáky
Predpoveď počasia na tento týždeň
Archív Canva
  • Predpoveď počasia na tento týždeň je turbulentná
  • Na Slovensko sa vrátia nočné mrazy, no cez deň bude stále teplo
  • Pred víkendom zase vyťahuj gumáky

Slovensko sa prebudilo do nového týždňa a predpoveď naznačuje, že ten bude čiastočným návratom do zimného ročného obdobia. Po nadpriemerne teplej prvej polovici februára sa do našej krajiny opäť vrátia mrazy, aspoň v noci. Okrem toho ale viaceré okresy musia čeliť hydrologickým výstrahám.

Ako informuje Počasie & radar, keď berieme do úvahy, že sa ešte len začínal február, tak sme na Slovensku po celý minulý týždeň mali extrémne teplé dni. V týždni od 12. do 18. februára sa už priblížime k priemeru. To však neznamená, že na Slovensko udrie taká poriadna zima, ako by sa patrilo.

Dnes ešte očakávaj daždivé počasie z minulého týždňa, s ktorým sa spájajú aj výstrahy. Na viacerých miestach Slovenska hrozia pre trvalý dážď povodne, varuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). Zrážky sa však začnú stabilizovať.

Výstraha druhého stupňa platí pre okresy Michalovce, Trebišov bez Roňavy, Brezno, Banská Bystrica, Ružomberok a Levice západ.

Výstrahu prvého stupňa meteorológovia vydali pre okresy Martin, Turčianske Teplice, Liptovský Mikuláš, Žilina – Rajčanka, Prievidza, Žiar nad Hronom, Zvolen, Detva, Poltár, Revúca, Rožňava, Gelnica, Košice-okolie – Hornád.

Na Slovensku dnes bude 8 až 13 stupňov Celzia.

Utorok už prinesie zmenu

Od zajtra sa na Slovensko začne ťahať hrebeň vysokého tlaku vzduchu. Ten príde od juhozápadu a vtiahne k nám prechodne chladnejší vzduch. Obmedzí sa aj počet prehánok a oblakov.

Okrem toho sa tiež vrátia ranné mrazy. Nemôžeme síce očakávať denné ochladenie, no minimálne nočné teploty rozhodne poklesnú. Od začiatku mesiaca po prvýkrát klesnú pod nulu. Na severe krajiny očakávaj nočné mrazy do -6 °C, no na juhu okolo 0 °C

„Maximálne denné teploty neklesnú preto, lebo bude slnečnejšie a vzduch sa pre dlhší deň a vyššiu polohu nad obzorom už ohreje výraznejšie ako v decembri,“ vysvetľuje Počasie & radar. Počas týždňa sa teda priprav na 5 až 6 stupňov na severe a 10 až 11 stupňov na juhu.

Ak budeš teda ráno cestovať do práce či do školy, priprav sa na poriadnu teplotnú zmenu medzi rannými a poobednými hodinami, čo môže priniesť výzvy pri výbere vhodného oblečenia.

Pozor na víkendovú zmenu počasia. Ak si sa chystal von, nepoteší ťa >>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Počasie & radar, SHMÚ, Archív SIU

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá