Predseda KDH nazval LGBT komunitu pliagou: Majiteľ baru Tepláreň mu poslal jasný odkaz

  • V dnešnej diskusnej relácii označil Milan Majerský LGBT komunitu za pliagu a dal ju na jednu úroveň s korupciou
  • Vyjadril sa k tomu Roman Samotný
Milan Majerský, Roman Samotný
Milan Majerský, Roman Samotný, TASR/Dano Veselský
  • V dnešnej diskusnej relácii označil Milan Majerský LGBT komunitu za pliagu a dal ju na jednu úroveň s korupciou
  • Vyjadril sa k tomu Roman Samotný

V dnešnej diskusnej relácii Na telo označil Milan Majerský, predseda KDH LGBTI komunitu za pliagu a dal ju na jednu úroveň s korupciou.

Podpredseda strany Sloboda a Solidarita (SASKA) Branislav Gröhling žiada predsedu KDH Milana Majerského, aby sa LGBTI komunite za to ospravedlnil.

Týmto vyhlásením pán Majerský urazil nielen všetkých LGBTI ľudí na Slovensku, ale aj ich rodiny a priateľov. „Povedať, že LGBTI komunita ničí krajinu rovnako ako korupcia, je absolútne neprijateľné. Členovia LGBTI komunity žijú medzi nami, pracujú, podnikajú, platia dane a odvody, zveľaďujú svoje okolie a starajú sa o svojich blízkych,“ upozorňuje podpredseda SASKY Branislav Gröhling s tým, že korupcia je zásadným problémom Slovenska, pretože rozleptáva spoločnosť, znižuje životnú úroveň a stojí nás zdravie a životy ľudí, píše tlačové oddelenie SASKY.

„Ak pán Milan Majerský chce, aby voliči a aj politické subjekty považovali KDH za proeurópsku a demokratickú stranu, musí sa za svoje výroky podľa Gröhlinga ospravedlniť,“ doplnil hovorca Ondrej Šprlák.

Ako píše RTVS, o ospravedlnenie žiada aj predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka. „Žiaden politik si nesmie dovoliť nazývať akúkoľvek skupinu ľudí pliagou. Ani LGBT+ ľudí, ani nikoho iného. Je to absolútne neakceptovateľné,“ tvrdí Šimečka.

K vyjadreniu Majerského sa vyjadril aj majiteľ LBGT baru Tepláreň v Bratislave Roman Samotný, kde minulý rok 12. októbra došlo k teroristickému útoku. Páchateľ pri ňom úkladne zavraždil dve obete a jednu osobu zranil.

Roman v statuse píše: „Milan Majerský, pozývam vás do Teplárne. Rád by som vám osobne porozprával o tom, ako to dopadne, keď iných nazývate pliagou a nešťastím krajiny.“

Medzičasom sa k tomu stihol vyjadriť aj sám Milan Majerský. 

V príspevku píše: „Mám úctu ku každému človeku, preto ma mrzí, ak bolo moje dnešné vyjadrenie zle pochopené. V odpovediach na divácke otázky som dnes na Markíze v rýchlosti použil nevhodné slová a je mi to ľúto. Kto ma pozná, vie, že mám celoživotne úctu ku každému človeku, bez výnimky. Dôstojnosť každého človeka je pre nás v KDH základnou hodnotou.“

„Pri zjednodušenej otázke, či je väčšou hrozbou korupcia alebo LGBTI, som si v tom momente predstavil tému registrovaných partnerstiev resp. manželstiev a pochopil som to tak, že k nej otázka smerovala. Neustále opakujem: Akceptujme sa, hľadajme riešenia konkrétnych problémov, ale v KDH nemôžeme súhlasiť s registrovanými partnerstvami a ich ustanovením na úroveň manželstva muža a ženy. Manželstvo muža a ženy má výsadné postavenie v spoločnosti, lebo jeho predpokladom sú deti, teda prežitie národa,“ píše ďalej.

„Keď som dnes použil slovo ,nešťastie‘ či ,pliaga‘, mal som na mysli ideológiu, vonkoncom nie konkrétnych ľudí. Toto nedorozumenie ma mrzí a ospravedlňujem sa, ak bolo nesprávne pochopené, resp. ak som sa tým niekoho dotkol,“ dodáva.

Zdroje: RTVS, FB/Roman Ramotný, FB/Milan Majerský

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá