V Matovičovom bonuse sa poriadne „sekli“. V oficiálnom návrhu zákona uviedli iné meno premiéra

  • „Chybička se vloudí," hovorí staré české múdro
  • Tá sa zrejme „vloudila“ aj na Úrade vlády pri spisovaní návrhu zákona o 500-eurovom bonuse seniorom
  • V kolónke predseda vlády totiž neuviedli meno súčasného premiéra Eduarda Hegera
Na snímke predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO). Na snímke podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO)
TASR/Dano Veselský
  • „Chybička se vloudí," hovorí staré české múdro
  • Tá sa zrejme „vloudila“ aj na Úrade vlády pri spisovaní návrhu zákona o 500-eurovom bonuse seniorom
  • V kolónke predseda vlády totiž neuviedli meno súčasného premiéra Eduarda Hegera

Včerajšia politická scéna doslova žila návrhom zákona, ktorý by mal motivovať seniorov k očkovaniu 500-eurovým bonusom. Vláda poukážky Igora Matoviča odklepla, no bez podpory ministrov SaS. Aby zákon vošiel do platnosti, musí ho ešte odobriť parlament.

Kompetentní na vláde sa zrejme naozaj ponáhľali, pretože návrh zákona už včera bol podľa oficiálnej webovej stránky národnej rady doručený do parlamentu. Listiny dokumentu síce dorazili tam, kam mali, no zrejme boli „šité horúcou ihlou“ a pri ich kreovaní došlo k „malej“ chybičke.

Návrh dorazil do parlamentu

Liberálmi kritizovaný návrh zákona je vedený na webe parlamentu ako „Parlamentná tlač 807″.

Celý názov znie: „Návrh vlády na skrátené legislatívne konanie o vládnom návrhu zákona, ktorým sa dopĺňa zákon č. 67/2020 Z. z. o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 v znení neskorších predpisov.“

Položka so zákonom obsahuje najmä dva dokumenty. Prvý len stručne opisuje zákon, druhý ho rozpisuje trochu konkrétnejšie. Vláda v ňom vysvetľuje, že pandemická situácia je naďalej vážna a ako osvedčený nástroj na boj s ochorením sa osvedčilo očkovanie. Podľa dokumentu je potrebné motivovať ľudí, najmä seniorov, k vakcinácii.

„Navrhuje sa preto zaviesť tzv. očkovací poukaz, ktorý sa bude môcť využiť vo vybraných podnikoch a službách (reštaurácie, hotely, divadlá, kaderníctva atď.), a tým sa zabezpečí finančná podpora aj im,“ píše sa v návrhu zákona.

Malá chyba

V druhom dokumente zrejme nepozornosťou došlo k preklepu či chybe. V kolónke, do ktorej sa vpisuje meno súčasného premiéra, vládni úradníci uviedli zlé meno. Namiesto Eduarda Hegera tak na tomto mieste svieti meno expremiéra Igora Matoviča.

Podľa všetkého na úrade vlády použili staré tlačivo, pretože samotný Heger tu je ešte stále uvedený ako minister financií a podpredseda vlády.

zdroj: nrsr.sk

Paradoxne v prvom dokumente meno premiéra „trafili“, v druhom sa už „sekli“. Kontaktovali sme aj samotný úrad vlády, či chybu registrujú. Ten odpovedal nasledovne:  „Ďakujeme Vám za upozornenie. Na chybu sme kompetentných upozornili a tí urobili nápravu.“

Samotný dokument tak medzičasom opravili. V súčasnosti je tak na webe už so správnymi menami pri správnych funkciách. 

Zdroj: nrsr

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie