Premiéra Igora Matoviča vypočúva NAKA kvôli kauze Očistec

  • Igor Matovič vypovedá na NAKA z pozície poškodeného
  • Komando Bödörovcov Matoviča v minulosti sledovalo
matovič
TASR/Jaroslav Novák
  • Igor Matovič vypovedá na NAKA z pozície poškodeného
  • Komando Bödörovcov Matoviča v minulosti sledovalo

Premiér Igor Matovič dnes vypovedá na NAKA kvôli kauze očistec. Je tam v úlohe poškodeného, píše portál Aktuality.sk. Komando Norberta Bödöra, nitrianskeho oligarchu, totiž Matoviča v minulosti sledovalo. 

Dialo sa to ešte v roku 2015 a pred parlamentnými voľbami v nasledujúcom roku. Norbert Bödör chcel nechať sledovať viacerých politikov vrátane Matoviča. Podľa informácií vyšetrovateľa mal Norbert Bödör poveriť sledovaním okrem iných aj bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, niekdajšieho riaditeľa NAKA Petra Hraška a exšéfa protikorupčnej polície Róberta Krajmera. Všetci sú momentálne obvinení v kauze Očistec.

Akcia Očistec: Obvinení kryli daňové podvody a delili si státisícové úplatky

Igor Matovič Denníku N opísal, že v spomínanom roku mal pocit, že ho niekto sleduje, no vtedy mu nikto neveril. Bolo to tesne po tom, čo do jeho firmy Regionpress vtrhli policajti a zabavili účtovníctvo.

V tom roku, po razii vo firme, sme mali ikskrát s Pavlínkou po návrate od rodičov z východu pocit, že v čase, keď sme doma neboli, niekto v byte bol a niečo hľadal,“ povedal Denníku N súčasný premiér. Dodal, že po dome si urobili „značky“, ktoré boli po návrate domov opakovane porušené. Niekto sa do ich domu dostal a opakovane v ňom niečo hľadal.

Na políciu s tým nešli, lebo vedeli, že to nikam nepovedie. „A hlavne sme vedeli, že NAKA bola slúžkou smeráckej mafie. Bol to však mimoriadne zlý pocit vedieť, že ani doma nemáte súkromie.“

matovič
zdroj: TASR/Martin Baumann

Akcia očistec

Obvinení policajní funkcionári, ktorí boli zadržaní Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA), si delili úplatky pri zakrývaní daňovej trestnej činnosti súkromných firiem. Ako informoval portál televízie Joj Noviny.sk, uvádza sa tak v uznesení o vznesení obvinenia voči zadržaným osobám. Podľa informácií portálu je proti najvyšším šéfom polície vznesené obvinenie pre viacero trestných činov. Bývalý prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar je obvinený zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny.

Príbeh NAKA: Na svoje narodeniny vzali Haščáka. NAKAlendár sa opäť rozbehol. Najskôr sa im všetci smiali

Informácie portálu Noviny.sk nasvedčujú, že v jednom prípade malo ísť o súkromnú firmu, ktorá sa chcela dostať z vyšetrovania trestnej činnosti. Šéf kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó bol oslovený ďalším obvineným Martinom F., ktorý chcel pomoc. Ľudovít Makó následne išiel za Norbertom Bödörom a Tiborom Gašparom, ktorých informoval o tejto požiadavke.

Tí mali požiadavku prejednať so šéfom Národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry Bernardom Slobodníkom. Sumu 400-tisíc eur si medzi sebou rozdelili. Podľa polície o tom rozhodol Norbert Bödör. Zo sumy malo ísť 90-tisíc eur Tiborovi Gašparovi.

Zdroje: Aktuality.sk, DenníkN, Noviny.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech