Prestal som ich robiť a život sa mi totálne zmenil. 13 vecí, ktoré musíš prestať robiť, aby si bol úspešný

  • Je veľa ciest, ktoré vedú k úspechu
  • Či už sa chceš dopracovať k vysnenej kariére, zarábať konečne veľa peňazí alebo byť jednoducho len spokojný so svojím životom
  • Poradím ti, akého správania sa a zvykov sa treba vzdať, aby si sa k tomu všetkému dopracoval rýchlejšie
auta
unsplash.com
  • Je veľa ciest, ktoré vedú k úspechu
  • Či už sa chceš dopracovať k vysnenej kariére, zarábať konečne veľa peňazí alebo byť jednoducho len spokojný so svojím životom
  • Poradím ti, akého správania sa a zvykov sa treba vzdať, aby si sa k tomu všetkému dopracoval rýchlejšie

Vzdaj sa nezdravého životného štýlu

„Staraj sa o svoje telo, je to jediné miesto v ktorom musíš žiť.“ – Jim Rohn

Čokoľvek chceš v živote dosiahnuť, začína sa to práve tu. Jedna z hlavných podmienok úspechu je starať sa o svoje zdravie. Musíš myslieť na zdravú stravu a aj šport. Stačí, ak začneš malými krokmi, neskôr si určite poďakuješ.

Vzdaj sa krátkodobého rozmýšľania

„Žiješ len raz, ale ak žiješ správne, jeden raz stačí.“ – Mae West

Úspešní ľudia si dávajú dlhodobé ciele. Tieto ciele sa však dosahujú pravidelnými, opakovanými krátkodobými zvykmi, ktoré praktizujú každý deň. Tieto krátkodobé zvyky by nemali byť niečo, čo robíš, ale niečo, kým si. Niečo, keď robíš danú činnosť a baví ťa to, napĺňa ťa to a vieš, že tú chvíľu by si chcel zažívať stále.

Je rozdiel v „cvičení kvôli letnému vysekanému telu“ a „cvičení kvôli tomu, že práve vtedy si to ty.“

Vzdaj sa hrania malej hry

„Hraním malých hier nepomôžeš svetu. Všetci sme predurčení k tomu, aby sme zažiarili, ako malé deti. Nie je to len v niektorých z nás. Je to v nás všetkých. Ak začneme prekonávať strach, ostatných to začne inšpirovať.“ (Marianne Williamson)

Ak si nikdy nedáš veľké ciele, alebo sa nepokúsiš premeniť svoje sny na realitu, nikdy nespoznáš svoj pravý potenciál. Svet nikdy nebude benefitovať s tvojich nápadov, ktoré máš len v hlave. Neboj sa zlyhania a ešte viac sa neboj úspechu!

zdroj: unsplash / CoWomen

Vzdaj sa výhovoriek

„Nejde o to, aké karty si mohol dostať, ale o to, ako zahráš s tými, ktoré si získal.“ – Randy Pausch, The Last Lecture

Úspešní ľudia vedia, že nikto iný okrem nich nie je zodpovedný za ich život. Nezáleží na mieste a čase začiatku, slabých vlastnostiach alebo minulých neúspechoch. Prijať zodpovednosť za všetko, čo sa ešte len v tvojom živote stane, je strašidelné, ale aj vzrušujúce. Je to jediná cesta, ako dosiahnuť akýkoľvek cieľ, lebo výhovorky ťa iba limitujú a vzďaľujú od cieľa.

Vzdaj sa fixného rozmýšľania

„Budúcnosť patrí tým, ktorí sa naučia rôzne zručnosti a skombinujú ich.“ – Robert Greene, Mastery

Ľudia s fixným rozmýšľaním veria, že inteligencia a talent sú jedinými predurčenými schopnosťami k úspechu, a že talent bez snaženia aj tak zaručí úspech. Mýlia sa.

Mnoho úspešných ľudí ti povie, že keby na sebe konštantne nepracujú, nie sú dnes tam, kde ich vidíš. Oni na dennej báze investujú mnoho času a peňazí do svojho rozvoja, učenia nových zručností alebo získavania nových poznatkov s vierou, že to obohatí ich život.

Zapamätaj si, že kto si dnes neznamená, že taký musíš byť aj zajtra.

Vzdaj sa viery v zázrak

„Každý deň a v každej oblasti sa stávam lepším.“ – Émile Coué

Úspech dosiahnutý počas spánku je výmysel. Úspešní ľudia vedia, že malými krokmi a denným zlepšovaním, sa úspech vráti v podobe súčinu všetkých týchto zlepšení. To je dôvod, prečo by si si mal plánovať budúce kroky, ale nezabúdať sa sústrediť na ďalší deň a na to, ako sa v ňom chceš zlepšiť. Aj keby to bolo len o 1 percento.

Vzdaj sa dokonalosti

Nikdy nebude nič dokonalé, nech sa budeš akokoľvek snažiť. Strach z neúspechu (alebo aj úspechu) nás často brzdí pred vykročením vpred. Takto ale môžeme stratiť všetky príležitosti, lebo nikdy nebude ten pravý čas začať. Takže kašli na dokonalý moment, vezmi moment aký máš k dispozícii a urob ho dokonalým.

Vzdaj sa multi-taskingu

„Nikdy nedosiahneš svoju destináciu, ak sa zastavíš vždy, keď chceš hodiť kameň na štekajúceho psa.“ – Winston S. Churchill

Keď chceš byť úspešný ako iní, rob to, čo robia iní. Úspešní ľudia si vybrali jednu konkrétnu vec a odovzdali sa jej. Nezáleží, či je to biznis nápad, konverzácia alebo cvičenie. Sústreď sa na jednu konkrétnu vec a budeš úspešný.

Vzdaj sa myšlienky, že musíš všetko kontrolovať

„Niektoré veci závisia od nás, a niektoré zasa nie.“ – Epictetus, filozof

Zabudni na veci, ktoré nemáš pod kontrolou, a sústreď sa na tie, ktoré vieš ovládať. Ak budeš myslieť len na to, aké by to mohlo byť a čo všetko nevieš, ale chcel by si ovládať, iba strácaš čas. Venuj sa tým veciam, ktoré máš pod kontrolou.

zdroj: unsplash / Austin Distel / TASR / AP

Vzdaj sa hovorenia ÁNO veciam, ktoré nepodporujú tvoje ciele

„Kto chce dosiahnuť malý úspech, stačí mu obetovať málo. Kto chce dosiahnuť veľký úspech, musí obedovať veľa. Kto chce ale zažiariť, musí obetovať všetko.“ – James Allen

Úspešní ľudia vedia, že na dosiahnutie svojich cieľov musia občas vedieť povedať NIE aktivitám, úlohám, priateľom, kolegom alebo rodine. V krátkodobej budúcnosti možno obetuješ niečo pre tebe cenné a lákavé, ale ak dosiahneš svoj úspech, bude to stáť za to.

Vzdaj sa toxických ľudí

„Si priemerom piatich ľudí, s ktorými tráviš najviac času.“ – Jim Rohn

Ľudia s ktorými si najviac času, ťa najviac ovplyvnia. Na svete sú menej ambiciózni ľudia ako ty a tiež viac ambiciózni ľudia ako ty. Ak sa budeš stretávať s tými menej ambicióznymi, tvoj priemer bude klesať. Naopak, ak stráviš viacej času s úspešnými a cieľavedomými ľuďmi, nezáleží v akom obore, aj ty budeš ambicióznejším.

Vzdaj sa tvojej potreby byť obľúbený

„Jediná cesta, ako sa vyhnúť nahnevaniu iných ľudí, je nič nerobiť.“ – Jack Kornfield

Predstav si, že si sladkosť v obchode. Nájde sa veľmi veľa ľudí, ktorým budeš chutiť a budú ťa chcieť. Nájdu sa ale aj takí, ktorí ťa nebudú chcieť. Nikdy sa totižto nezapáčiš všetkým ľuďom. Takto to funguje aj v živote. Cestou je byť apatický na hejterov a iných neprajníkov. Niekedy platí aj tvrdenie. Ak máš hejterov, znamená to, že robíš niečo dôležité.

Vzdaj sa závislosti na sociálnych sieťach a TV

„Problém je, že si myslíš, že máš čas.“ – Jack Kornfield

Strácanie času zbytočným skrolovaním facebooku alebo vysedávaním pred televízou, je dnešnou nákazou. Tieto dva prípady by nikdy nemali byť tvojím útekom pred životnými cieľmi. Ak tvoje ciele nesúvisia práve s týmito závislosťami, mal by si ich čo najviac minimalizovať alebo až úplne zakázať.

To, ako naložíš s týmito radami, je už len na tebe. :)

Zdroje: businessinsider.com, lifehack.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech