Prezidentka Čaputová: Vyvolávanie občianskej neposlušnosti nie je krok voči vláde, ale proti lekárom

  • Prezidentka Zuzana Čaputová kritizovala opozičné strany za prístup k opatreniam vlády
  • Na tlačovej besede vyzvala všetkých Slovákov k opatrnosti a zodpovednosti
protest 17. november
TASR/Pavol Zachar
  • Prezidentka Zuzana Čaputová kritizovala opozičné strany za prístup k opatreniam vlády
  • Na tlačovej besede vyzvala všetkých Slovákov k opatrnosti a zodpovednosti

Je čas utlmiť politické spory a konečne sa začať správať zodpovedne. Po stretnutí s odborníkmi to povedala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Nezodpovedné správanie totiž podľa nej nesmie byť formou politického boja.

Na zastavenie šírenia vírusu dnes nemže stačiť, aby sa správala zodpovedne iba časť našej spoločnosti. A už vôbec nestačí snaha vlády prijímať opatrenia. Obraciam sa preto na všetky politické strany, vrátane tých opozičných. Pretože odmietanie opatrení alebo vyvolávanie občianskej neposlušnosti dnes nie je krok voči vláde, ale je to krok proti lekárom, sestričkám a rodinám infikovaných,“ povedala prezidentka.

Protesty, tlačenice na nákupoch aj kašľanie na opatrenia. Za zhoršenie pandémie si môžeme sami

Dodala, že žiadna vďačnosť lekárom za ich obetavú prácu nevyváži obetu, ktorú prinášajú. Najlepším poďakovaním pre nich bude, keď vlastným správaním spomalíme šírenie koronavírusu čo najviac. „Je najvyšší čas odmietnuť otázky, či vírus vôbec existuje a či majú opatrenia vlády zmysel,“ povedala Čaputová.

Zľahčovanie a popieranie to nevyrieši. Našim nepriateľom nie sú opatrenia, našim nepriateľom je vírus. Zodpovednosť padá na každého z nás. Je ťažké zriecť sa zažitých zvykov, ale najväčší darček, čo si môžeme dať, je zdravie,“ dodala.

Ocenila aj prácu pandemickej komisie, ktorá navrhuje mix nových opatrení, ktoré bude v stredu schvaľovať vláda. Prezidentka avizovala, že ich osobne podporí.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech