Pri Dunaji práve otvoril svoje brány úplne nový Urban Beach House. Takto to v ňom vyzerá

  • Bratislava sa dočkala otvorenia novej fresh prevádzky
  • Nachádza sa priamo pri Dunaji
Urban Beach House
Startitup
  • Bratislava sa dočkala otvorenia novej fresh prevádzky
  • Nachádza sa priamo pri Dunaji

Na pláži Eurovea 2 práve otvorila svoje brány nová prevádzka nesúca názov Urban Beach House. Prinášajú ju sem tvorcovia úspešných konceptov v Starom Meste, medzi ktoré patrí napríklad Brixton House, Urban House či Old Fashioned Bar.

My sme sa boli pozrieť na nábreží ešte pred oficiálnym otvorením tohto podniku. Na uvítacej párty nechýbali ani známe osobnosti a influenceri. Možno povedať, že hlavné mesto dostalo skvelé miesto, kde sa oplatí zájsť na dobrý drink či neodfláknutú kuchyňu.

Urban Beach House je celodenný koncept, ktorého inšpiráciou sú tentokrát kalifornské plážové podniky. Tomu zodpovedá dizajn, vibe priestoru, no aj kuchyňa zameraná prevažne na americké „West Coast“ a street food.

Nespomenúť nemožno ani samotnú ponuku. Základ tvoria burgre, tacos, quesadillas, Cali Bowls, Cobb Salad, Loaded Fries, Mac&Cheese, no aj Chicken Waffles. Zároveň tu nájdeš aj tradičnú Urban Pizzu.

Nový Urban Beach House

Na svoje si prídu aj vegetariáni a vegáni, keďže, ako je v Urban House štandardom, polovica menu je bezmäsitá. Nechýbajú ani každodenné raňajky s jedlami ako Egg Benedict, Avo Toast, Breakfast Burrito či Huevos Rancheros a víkendové brunche s DJ-om.

A tiež si môžeš na brehu Dunaja vychutnať remeselné pivá v štýloch NEIPA a West Coast IPA od malých pivovarov, modernú výberovú svetlo-praženú hipsterskú kávu z lokálnych pražiarní, čerstvo napečené luxusné koláče z Urban Bakery a remeselné plážové koktaily, spritze a frozen-drinky od barového tímu Old Fashioned Baru.

zdroj: Startitup

Taktiež sa tu podávajú naturálne vína, zdravé smoothies, čerstvé coldpressy a ich vlastné fermentované kombuche. Samozrejmosťou je aj old-school hip-hop k tomu.

A čo ceny? Na výber je napríklad Pizza Buratta & Prosciutto za 16,90 eur. V menu nájdeš aj Shrimp Po‘ Boy sendvič 12,90 eur. Obsahuje vyprážané krevety v brioškovej bagete s citrus mayo, mango chili dipom, rímskym šalátom, paradajkami a krevetami.

Nesmie chýbať ani Urban burger. Ide o miestny hovädzí smash burger s cheddarom, slaninou, domácou brioškovou žemľou, konfitovanou cibuľou v masle, BBQ, aioli a uhorkami. Cena 19,90 eur.

IMG_9439
zdroj: Startitup

Ochutnali sme aj chuťovo vyladené Crispy Fish Tacos. Jeho cena na menu je 11,9 eur. Obsahuje 3 kukuričné tortilly, vyprážanú tresku v tempure, avokádo, sriracha mayo, pickled slaw, pico de gallo, koriander a limetku.

Zaujalo nás aj jedno z hlavných jedál, konkrétne Jerk Chicken za 14,90 eur. Ide o kuracie stehno marinované vo voňavom karibskom korení, five spice, tymian, chilli, ryža s hráškom, pico de gallo, miestny „HolyF#ckDip“ z hnedého masla, koriander a limetka.

ColdBrewCoffee (200ml) si tu dáš za 3,90 eur. Espresso Tonic za 5,90 eur. Z kokteilov môžeme vypichnúť napríklad Frozen Frosé – ružové víno Velkeer Tri Ruže, jahodové pyré, baza, Nochino Ruby, bitters, jedlý kvet. Cena 8,90 eur.

Za 9,90 eur si objednaj aj Peach & Jasmine Negrono. Obsahuje Tanqueray Gin, Jazmínový zelený čaj a broskyne, Campari a La Copa Vermouth Rojo.

Lákavé pracovné ponuky

V hľadáčiku sú momentálne aj noví zamestnanci. Okrem moderného konceptu ťa sem môžu prilákať benefity, ktoré sú na slovenský trh celkom neštandardné.

Čakať môžeš napríklad príspevok na ubytovanie v Starom Meste vo výške 1 800 eur. Samotné platy tu atakujú 2 200 eur. Získať sa dá aj konzum na prevádzkach až 400 eur a zamestnanecké zľavy na úrovni 50 %.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Urban House (@_urbanhouse_)

Zúčastniť sa môžeš aj poznávacích výletov do zahraničia, školení a tréningov pod vedením profesionálov. Čo sa týka kariérneho rastu, z čašníka je možné sa vypracovať až na manažéra či z „kuchtíka“ na šéfkuchára. Stať sa môžeš aj kuchárom, ktorý na výplatnej páske uvidí mesačne 1 700 – 2 200 eur. Ak momentálne uvažuješ o novej práci, možno práve toto je ten pravý impulz. 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá