Pri Dunajskej Strede havaroval autobus s 52 seniormi, cestu úplne uzavreli

  • Pri Dunajskej Strede havaroval autobus s českými turistami
  • Na mieste hlásia viacero zranených
befunky (8)
Nehoda autobusu neďaleko Dunajskej Stredy, Polícia SR - Trnavský kraj
  • Pri Dunajskej Strede havaroval autobus s českými turistami
  • Na mieste hlásia viacero zranených

Na mieste nehody pristál záchranársky vrtuľník. Ako uvádza portál noviny.sk, príčina havárie nie je zatiaľ známa. Českí turisti smerovali z Čiech na termálne kúpalisko do Veľkého Medera. Na mieste sú už aj hasiči, ktorí prevážajú ľudí do kultúrneho domu do Dolného Baru.

„Podľa prvotných informácií mala vodička autobusu, z doposiaľ nezistených príčin, zísť vpravo mimo cestu do priekopy a naraziť pravou bočnou stranou do stromu. Vozidlo nakoniec skončilo späť na ceste,“ uviedla polícia na sociálnej sieti s tým, že autobus bol plne obsadený českými turistami. Niektorí sa zranili ťažko.

Polícia dôrazne žiada vodičov, aby rešpektovali pokyny policajných hliadok a vyhli sa spomínanému úseku, ak je to možné.

Na mieste nehody policajti vykonávajú obhliadku, dokumentujú a vymeriavajú miesto nehody. Po celej ceste sú roztrúsené umelé miešatká na kávu a cukre. Na miesto nehody dorazila už aj odťahová služba.

Prebiehajúce vyšetrovanie

Pre väčšinu Čechov cestujúcich v autobuse, ktorý vo štvrtok predpoludním havaroval blízko slovenskej obce Dolný Bar, mieri náhradný autobus. Odvezie ich späť do Českej republiky. Pre TASR to uviedla Mariana Wernerová z Ministerstva zahraničných vecí ČR. Informuje o tom spravodajkyňa TASR v Prahe.

„Nehodou sa zaoberá náš zastupiteľský úrad v Bratislave, ktorý českým občanom poskytuje konzulárnu pomoc a je v kontakte so slovenskými policajnými zložkami,“ spresnila Wernerová.

Niektorí Česi utrpeli aj ťažké zranenia. „Cestujúci utrpeli ako ľahké, tak bohužiaľ aj ťažké zranenia. Niektorí z nich preto zostávajú v starostlivosti slovenských lekárov,“ povedala Wernerová a dodala, že cestujúci smerovali do kúpeľov vo Veľkom Mederi.

 „Autobus bol plne obsadený českými turistami, z ktorých viacero utrpelo pri nehode ľahšie, ale aj ťažšie zranenia. Na miesto bol privolaný aj záchranársky vrtuľník,“ uviedla slovenská polícia.

Policajti podrobili 43-ročnú vodičku dychovej skúške s negatívnym výsledkom. „Presné príčiny a okolnosti nehody vyšetrujeme. Policajti cestu I. triedy z dôvodu dokumentovania nehody a odstraňovania jej následkov úplne uzavreli,“ doplnila slovenská polícia. Neskôr na sociálnej sieti informovala, že cesta pri Dolnom Bare v okrese Dunajská Streda je už prejazdná. Prípad si prevzal vyšetrovateľ z Dunajskej Stredy.

Správu aktualizujeme.

Zdroje: Noviny.sk, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá